Komentované prehliadky

RAZ VIDIEŤ JE LEPŠIE AKO STOKRÁT POČUŤ…

Komentované prehliadky ponúkajú skutočne živú permakultúru a jej princípy.
Cieľom je ponúknuť inšpiráciu, dobré nápady a v neposlednom rade motiváciu.
Cez pochopenie histórie miesta, životných príbehov sprievodcov a zažitím si fyzického priestoru sa môže sprítomniť vaša vlastná vízia.

základné informácie

CENA PREHLIADKY
10 € / osoba od 3 účastníkov
15 € /osoba 2 účastníci
Deti do 15 rokov zdarma

Trvanie prehliadky
1,5 hodiny

Počet účastníkov na prehliadky
min. 2, max. 10 účastníkov

Prihlásenie sa na prehliadku, rezervácia miesta

• Prihlasovanie na konkrétnu prehliadku uzatvárame 3 DNI PRED JEJ KONANÍM. Ak sa chcete prihlásiť menej ako 3 dni pred termínom, JE NEVYHNUTNÉ napísať na skolapermakultury@gmail.com.
  • Ak by ste mali o účasť záujem ale prehliadka už nie je v prihlasovacom formulári, napíšte nám skolapermakultury@gmail.com.
  • Komentované prehliadky sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Deti do 15 rokov majú prehliadku zdarma.

Ako prehliadky vnímali návštevníci?

ÚČASTNÍČKA PREHLIADKY, ZÁHRADA ŽIVA

„Ľudka a Dušan nám všetko poukazovali, povysvetľovali,. Až tam som si uvedomila, ako je potrebné a nutné v záhrade pozorovanie. To som dovtedy nejako nevnímala a neskúšala v tej svojej. Poukázali na potrebu zachytávania dažďovej vody, to ma moc oslovilo. A to zakladanie lúky v hornej časti pozemku, jednoduchý postup s tou slamou, wau, vyskúšam doma. Tém na rozhovor bolo veľa – pôda, bylinky, letná kuchyňa:-) ….. ani sa nám od nich nechcelo odísť.  ĎAKUJEM Ľudka a Dušan.“

ANNA SPOEL, VČELÍ SAD

„Krásny veľký pozemok, na úpätí končiarov Vysokých Tatier s nádhernými výhľadmi. Pozemok svojou rozlohou umožní návštevníkovi vidieť veľmi veľa permakultúrnych prvkov a štruktúr z rôznych oblastí: zeleninárstvo, chov zvierat, sadovníctvo, vodné prvky….atď. a odniesť si tak mnoho inšpirácií a nápadov pre svoju záhradu. Okrem toho sú Marek s Evkou veľmi prívetiví a milí ľudia, ktorí nám do podrobna odpovedali na naše otázky a popisovali prácu na svojich riešeniach v záhrade.“

OĽGA A PETER ŠIMKOVIČOVCI, ZÁHRADA POD HRADOM

„Klára a Jakub sú ochotní, príjemní a ústretoví mladí ľudia, páčila sa nám nielen ich záhrada ale aj mobilný dom. A ako pridaná hodnota boli ich sliepky, ktoré nás očarili. A ako bonus som od Kláry dostala alchemilku, za čo jej veľmi pekne ďakujem. Teším sa, že takí mladí ľudia školia nás, ktorí už máme síce nejaké skúsenosti, ale stále sa máme čo učiť. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME. „

MARCELA GLASOVÁ, BYLINKOVÁ ZÁHRADKA KATKY KLIMOVEJ

„Krásna vyčerpávajúca (na informácie) prehliadka, pre nás s manželom veľmi inšpiratívna. Katka je úžasný človek s tým, čo všetko robí a čomu sa venuje, má krásnu záhradu a úžasný vzťah k našej Zemi a prírode, veľmi chválim a teším sa. A bodaj by takýchto ľudí bolo viac.“

ANDREA GÁLLOVÁ, UKÁŽKOVÁ PRÍRODNÁ ZÁHRADA V DLHEJ NAD VÁHOM

„Permakultúrne komentované prehliadky sa oplatí zažiť. Dokonca i niekoľkokrát, keďže vždy záhradu navštívite v inom období. Lektorka Zuzka z Dlhej nad Váhom má úžasné vedomosti a presahy do rôznych oblastí života. Ďakujem za skvelý zážitok a množstvo informácií.“

ZUZANA ULIČNÁ, ZÁHRADA POD DUBMI

„Na takejto prehliadke som bola prvýkrát, páčila sa mi. Najobohacujúcejšie sú pre mňa skúsenosti z praxe – umiestňovanie jednotlivých prvkov, voľba rastlín, ich rozmiestnenie, úžitok. Som vďačná aj za takúto možnosť upevňovať sa v presvedčení, že je možné v rôznych podmienkach žiť a tvoriť v súlade s prírodou.“

JÁN MARTINKA, VČELÍ SAD

„Bol to skvelý zážitok vidieť permakultúrnu záhradu na hektárovom pozemku. Aj keď je založená „len“ 4 roky, je tam vidno hodne úsilia, ktoré rodinka Strmeňovcov do nej vložila. Už teraz si predstavujem ako asi bude vyzerať o 5,10,20 rokov a dúfam, že ju uvidíme aj po tomto čase, tešíme sa na to.?

ÚČASTNÍČKA PREHLIADKY, BYLINKOVÁ ZÁHRADKA KATKY KLIMOVEJ

„Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za možnosť spoznať Katku a vidieť jej záhradu. Veľká inšpirácia, mala som pár AHA momentov. Kúpila som si aj Katkine výrobky a môžem vrele doporučiť :). Katka nám darovala aj odkopky zo záhrady. Už sú na novom stanovišti a dúfam, že sa ujmú. Budú mi milú návštevu pripomínať.“

ÚČASTNÍČKA PREHLIADKY, BYLINKOVÁ ZÁHRADKA KATKY KLIMOVEJ

„Prehliadka u Katky Klimovej bola pre mňa prepotrebný zážitok, jej zjav a záhrada sú neprehliadnuteľné. Záhrada je normálna a pritom permakultúrna so všetkými vychytávkami a záhonmi, kopami, trvalkami a bylinami, o ktorých sa cestou do kopca dozviete, čo sa opýtate.“