Záznamy webinárov

cena záznamov

Jeden záznam 15 € / ks. Prístup na 7 dní (od najbližšieho utorka 12:00 do nasledujúceho utorka 12:00 hod).

Výhodné ceny pre vami vybranú kombináciu
3 ks - 30 € (45 €)  prístup na 7 dní
6 ks - 50 €
(90 €) prístup na 2 týždne
10 ks -  70 €
(150 €) prístup na 2 mesiace
50+ ks - 275 €
(780 €) a získate doživotný voľný prístup ku všetkým záznamom webinárov, zrealizovaných do konca roku 2022

Zvýhodnenú ponuku sérií pozrite nižšie

Ako si môžem pozrieť záznam?

Čítajte viac o pravidlách prihlásenia ...

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Webinárové seriály

Seriál Kurz o vode

Počet dielov: 12
Lektor: Jozef Fekiač, Viliam Vnuk a ďalší
Cena: 15 € / webinár
Celá séria: 120 € 

Dizajnovanie vodných systémov, dažďové záhrady,  jazerá, nádrže a systémy, rybníky, akvapónia, čistenie vody, toalety, pitná voda, vegetačné strechy a iné témy.

Pri obstaraní celej série získavate prístup na 5 mesiacov.

Viac o seriáli: https://skola.permakultura.sk/celorocny-kurz-o-vode/

Seriál drobná architektúra

Počet dielov: 7
Lektorka: Klára Mydliarová a ďalší
Cena: 15 € / webinár
Celá séria:  70 €

Drobná architektúra 1.diel - zdarma webinár
Chodník, schodiská, terasovanie, oplotenia záhrad, sedenia, grily a pece, vyvýšené záhony.

Pri obstaraní celej série získavate prístup na 3 mesiace.

Viac o seriáli: https://skola.permakultura.sk/webinare/serial-drobna-architektura/

Seriál Budúca úroda už teraz

Počet dielov: 6      
Lektorky: Hedviga Gulová a Paulína Urdová
Cena: 15 € / webinár
Celá séria:
  60 €

Parenisko, priesady, listová zelenina, cibuľoviny, koreňová zelenina, hlúboviny, plodová zelenina, strukoviny, semenárenie.
Tento seriál získavate aj ako bonus zdarma ku kurzu Záhradník.

Pri obstaraní celej série získavate prístup na 2 mesiace.

Viac o seriáli: https://skola.permakultura.sk/webinare/serial-buduca-uroda-uz-teraz/

Seriál Kvetiny a permakultúra

Počet dielov: 4    
Lektorka: Miriam Húšťavová
Celá séria: 110 €

Prvé kroky pri navrhovaní. Spoločenstvá kvetín a ich dynamika. Farebné kombinácie kvetín. Úskalia navrhovania záhonov.

Pri obstaraní celej série získavate prístup na 2 mesiace.

Viac o seriáli: https://skola.permakultura.sk/kurzy/kvetinyapermakultura/

 

Seriál Včelárenie blízke prírode

Počet dielov: 6
Lektor: David Turčáni
Celá séria: 60 €

Starostlivosť o včelstvá, včely ako jeden superorganizmus, ocharna včelstiev ekologickou cestou, potreby a pomôcky pre prácu so včelami, spracovanie jednotlivých produktov včiel a ďalšie témy.

Pri obstaraní celej série získavate prístup na 3 mesiace.

Viac o seriáli: https://skola.permakultura.sk/serial-vcelarenie-blizke-prirode/

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pôda

BIOLOGICKÉ SPRACOVANIE PôDY

Lektor: Ľubomír Marhavý  
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Pôda, jej vznik a základné princípy. Živá alebo neživá pôda. Štruktúra pôdy a jej úrodnosť. Vývojové etapy spracovania pôdy. Pôda má byť živá, zdravá, úrodná! Výživa pôdy respektíve výživa porastu? Význam organického hnojenia a pestovateľské postupy pre zdravú pôdu.

Ako (ne)kompostovať

Lektorka: Paulína Urdová    
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Kompost je zelené zlato. Založíme si kompostovisko a postaráme sa oň tak, aby sme v krátkom čase mali kvalitný kompost. Obava, že s tým bude veľa práce, sa dá zahnať tak, že bioodpad umiestnime po celej záhrade s jasným zámerom na presne vybrané miesta.

Postarajme sa o pôdu

Lektorky: Paulína UrdováSveťa Kuzderová
Cena: 15 €               
Trvanie: 2 hodiny 

Uvedomujeme si, čoho sa dotýkame, keď sa prehrabujeme v pôde? Významným krokom pre jej uzdravenie je regenerácia pôdy. Zdravá pôda znamená zdravé rastliny, zvieratá, vodu, klímu, zdravých ľudí. Dozviete sa, ako pôda funguje a ako ju podporiť.

Odborné konzultácie - Kompostovanie a jarná príprava pôdy

Lektorky: Paulína UrdováSveťa Kuzderová
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny 

V našich webinároch sa vždy veľa diskutuje. Rozhodli sme sa teda pre špeciálny webinár zameraný iba na otázky publika a na odpovede lektoriek. Diskutovali sme na tému Kompostovanie a jarná príprava pôdy.

PRÍPRAVA PRED ZIMOU, JESENNÉ VÝSEVY...

Lektorka: Hedviga Gulová  
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Príprava záhrady pred zimou, starostlivosť o pôdu, zelené hnojenie, prikrývanie pôdy. Opatrenia potrebné pri trvalkovej a dvojročnej zelenine a pri koreninách. Výsev a výsadba budúcej úrody na záhony, do skleníka, do pareniska. A nezabudneme ani na kompost!

Záhrada, kvetiny

Kvitnúce lúky v permakultúrnych záhradách

Lektorka: Katarína Klimová
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Chcete si na svojom pozemku urobiť kúsok pestrofarebnej lúky a neviete, ako na to? Už ste vyskúšali rôzne semenné zmesi a stále to nie je ono? Ako si vybrať? Je možné obnoviť už dávnejšie vysiatu lúku, prípadne oživiť existujúci trávny porast? Poďte sa s nami naučiť, ako vytvoriť priestor pre ďalší pestrý život vo vašej záhrade. K webináru prislúcha aj PREZENTÁCIA

Vyvýšené záhony, polykultúra

Lektorky: Klára Mydliarová, Hedviga Gulová
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Vo webinári sa naučíte zvoliť si pre vás najvhodnejší typ záhonu, vybrať vhodný materiál, rozmery aj zloženie záhonu. Naučíte sa zásady údržby záhonov a prevedieme vás princípmi osadzovania vyvýšených záhonov polykultúrnymi spoločenstvami rastlín. Tento webinár je súčasťou seriálu DROBNÁ ARCHITEKTÚRA.

111 byliniek v permakultúrnej záhrade

Lektorka: Miroslava Mareková Slezáková
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Ako vniesť do svojej záhrady liečivky, ako ich využiť na rôzne spôsoby a získať tak príručnú domácu lekárničku. Jediné, čo od nás bylinky chcú, je nájsť im to správne miesto, kde budú môcť prosperovať.  Súčasťou webinára je aj fotopostup ako si samostatne nadizajnovať bylinkový záhon.

Záhrada na balkóne

Lektorka: Paulína Urdová    
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Prečo, ako a čo pestovať na balkónoch, v predzáhradkách, vo vnútorných dvoroch, na zábradliach, na strechách, v nádobách, v mobilných záhonoch. Aké druhy zeleniny môžeme vysádzať v jarných, letných a jesenných mesiacoch? Čo z toho prezimuje? Plus vermikompostovanie „z rýchlika“.

 

TERASOVANIE ZÁHRAD, OPORNÉ MÚRY

Lektori: Klára MydliarováViliam Vnuk
Cena: 15 €
Trvanie:2 hodiny

Patríte k tým, čo vidia potenciál vo svahu, alebo ste šťastným majiteľom takejto ,,šikmej" záhrady? Ukážeme si viacero možností, ako takýto pozemok dizajnérsky uchopiť. Na príkladoch si ukážeme výhody, ale aj úskalia niektorých riešení tak, aby ste si vedeli vybrať to najvhodnejšie práve pre vás a vašu záhradu. Tento webinár je súčasťou seriálu Drobná architektúra.

Vetrolamy

Lektori: Martin KolníkVierka Vnuková
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

Čo je to vetrolam? Ako vypočítať a navrhnúť vetrolam? Ako si zvoliť stromy a kry vhodné do vetrolamov? Ako správne vybrať bylinné podrasty v závislosti od klímy, krajinných podmienok, typu pôdy? Ktoré ovocné stromy, jedlé kry a byliny môžem použiť do vetrolamu? Ktoré sú nevhodné alebo rizikové? Súčasťou prezentácie je zoznam drevín a bylín. Webinár je súčasťou Celoročného kurzu o vode

Vegetačné strechy, vertikálna zeleň

Lektori: Jozef FekiačViliam Vnuk
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

Fascinujú vás "zelené" strechy? Rozdiely v technológiach realizácie extenzívnych a intenzívnych vegetačných striech. Postup realizácie pri jednoduchej extenzívnej streche. Ako dotvoriť nevyhnutné ukončovacie detaily.

Tento diel je súčasťou Celoročného kurzu o vode

Semenárenie - základy

Lektor: Marcel Antal
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Zásady semenárenia z vlastných zdrojov. Osobitosti jednotlivých čeľadí. Ako si vybrať vhodnú materskú rastlinu  ako sa o semenné rastliny starať. Správny čas na zber semien i ako semená sušiť a uskladňovať. Najčastejšie mýty o semenárení.
Hlbší ponor získate na kurze Semenárenie.
Tento webinár je súčasťou seriálu Buduca úroda už teraz

PRVÉ KROKY PRI NAVRHOVANÍ

Lektor: Miriam Húšťavová
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Kvety v záhrade, kvety na lúkach, kvety pod stromami, kríkmi. Trvalky, dvojročky, letničky, cibuľoviny a hľuzoviny. To všetko sú kvety v záhrade. Ako však s nimi pracovať? Kam s ktorou kvetinou? Často je to skoro hlavolam až rébus. Kvetiny majú svoje stanovisko, na ktorom prosperujú a rovnako ako ľudia milujú spoločnosť ďalších kvetín a rastlín. Tento webinár je súčasťou seriálu Kvetiny v permakultúre.

Biotopy v záhrade

Lektorka: Katarína Trizuliaková
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Všimli ste si, ktoré rastliny využívajú niektoré stanovištia (biotopy) v prírode alebo sídle? Ako to súvisí s ich vzhľadom? Ako sa mení ich zastúpenie v čase a priestore krajiny? Na konkrétnych príkladoch vysvetlíme niekoľko základných postojov v permakultúre a praktické začlenenie stratégií do 5 zón dizajnu vlastného pozemku.

Predpestovanie priesad

Lektorky: Paulína UrdováHedviga Gulová
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Chcete si vypestovať kvalitné priesady, ktoré budú zdravé a budú po výsadbe plynule pokračovať v raste? Nie ste si istí, či na to máte vhodné podmienky? Potrebujete si zostaviť vlastný kalendár pre výsev jednotlivých druhov? Dozviete sa o zdrojoch pre získanie kvalitných semien, o zakoreňovačoch, príprave pôdy a prihnojovaní. Tento webinár je súčasťou seriálu Budúca úroda už teraz.

HUBY V ZÁHRADE

Lektorka: Katka Horáčková    
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Huby sú zložité a veľmi prospešné organizmy. Sú dôležitou súčasťou zdravej a živej pôdy. Ako do záhrady pozvať tie "správne" huby a ako ich nerušiť našim konaním, ako fungujú v komposte aj v kompostovacích kadibúdkach. Jednoduché spôsoby pestovania jedlých húb  krok za krokom. Ako priniesť “divokosť” z lesa bližšie k vašim kuchynským dverám.

RUŽE

Lektorka: Katarína Klimová
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Ruže sú často označované kráľovnami kvetín. Okrem krásy na záhradách sa dajú využívať mnohými spôsobmi - v kozmetike, fytoterapii či kuchyni. Esenciálny olej z nich patrí k tým vzácnejším a okrem iného je veľmi účinný pri psychických problémoch. Ak chcete nakuknúť do sveta ruží trochu inak, hlbšie, pozývame vás na webinár Ruže nielen ako okrasa záhrad. Dostanete množstvo praktických informácií o ich výbere, pestovaní a nutnej starostlivosti. Ale poodhallíme spolu aj voňavé liečivé možnosti, ktoré je škoda nevyužiť.

LESNÁ ZÁHRADA PRE KAŽDÉHO

Lektorka a lektor: Patricia Pavlovská a Jozef Fekiač     
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny     

Lesná záhrada je priestor, v ktorom sa dá naplno žiť v záhrade. Ponúka všetko, čo pre život rodiny potrebujeme. Prvý diel série o lesnej záhrade vám odpovie na to, ktoré rastliny sú vhodné pre jednotlivé etáže lesnej záhrady. Ako postupovať pri dizajnovaní a na čo si dať pri zakladaní lesnej záhrady skutočne pozor - čo ovplyvňuje výber rastlín a ako z nich vytvoriť fungujúce spoločenstvo.

Ovocinárstvo

STARÉ ODRODY DO VLASTNÝCH RUKÁCH

Lektor: Bruno Jakubec    
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Vegetatívne množenie ovocných drevín - vrúbľovanie. výber materského stromu, odber vrúbľov, uskladnenie vrúbľov, náradie a materiál, základné pravidlá vrúbľovania, výber podpníkov. 4 techniky štepenia pre všetky prípady. Poľné práce po štepení...a ujatí. Sortiment starých odrôd jabloní a hrušiek, s ktorými budete spokojní.

AKO PESTOVAŤ A ZAZIMOVAŤ DROBNÉ OVOCIE

Lektor: Juraj Modranský   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Pestovanie drobného ovocia (ríbezle, egreše, ostružiny, jahody, zemolez kamčatský), ekologické nároky jednotlivých druhov drobného ovocia, starostlivosť o výsadby, sortiment drobného ovocia, prehľad najčastejších chorôb a škodcov, základy rezu.

Jedlý živý plot

Lektorka: Paulína Urdová
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

Deväť a jeden krok ako si nadizajnovať a vysadiť živý plot jedlý pre človeka a voľne žijúce živočíchy, s návodom zhotoviť si vlastný náčrt živého plota. Pri dizajnovaní budeme priebežne dbať na permakultúrnu etiku a postoje a uplatňovať permakultúrne princípy o prvkoch, o energiách a o systémoch.

Obdobie výsadby ovocnín 1 - Kam, ako a prečo?

Lektor: Bruno Jakubec   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Ovocné dreviny v krajine a ich význam pre človeka. Výber druhov a odrôd podľa stanoviska, podľa kvality pôdy a podľa chutí človeka. Staré odrody sú in. Rozmiestnenie stromov a kríkov, rastlinná podsadba. Príprava pôdy pred výsadbou, vyhĺbenie jám, hnojenie, zálievka.

OBDOBIE VÝSADBY OVOCNÍN 2 - AKÚ ODRODU, AKÝ PODPNÍK, ODKIAĽ...?

Lektor: Bruno Jakubec
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Zákrpky alebo vysokokmene? Správny výber podpníka v kombinácii s voľbou odrody. Priamy nákup alebo objednávka - na čo si dať pozor, kde nakupovať. Postup pri výsadbe a povýsadbová starostlivosť. Rezať? Kedy? Ochrana pred škodcami, ohryzom, mrazom.

Gazdovanie, zvieratá, farmárčenie

GAZDOVSKÝ TRH A PREDAJ Z DVORA

Lektorka: Monika Slížiková   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Radi by ste ponúkali svoje produkty doma alebo na miestnom trhu? Ako člen miestnej samosprávy, alebo aktívny občan by ste radi vytvorili férový odbytový priestor pre lokálnych producentov? Alebo ste niekto, kto uprednostňuje lokálne, sezónne a kvalitné potraviny, a potrebujete poradiť kde ich hľadať a ako si vybrať tie dobré?  Webinár v spolupráci s Platformou organizátorov našich trhov,

Začíname s hydinou

Lektori: Zuzana Mastišová, Martin Hrehorčák   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Sliepky, kačice, husi. Zamyslíme sa spolu nad tým, čo potrebuje hydina a čo nám poskytuje. Ako vybrať, ktorý druh je práve pre mňa? Kde hydinu ubytovať a čím ju zasýtiť? Ktoré vtáky dokážu odchovať mláďatá? Ako vyzerá zdravá hydina a čo ak sa jej príliš nedarí? Ako našich operencov ochrániť pred predátormi, čo s parazitmi? A mnoho ďalších informácií aj z nášho dvora.

Včelia pastva

Lektor: Marcel Antal, Dávid Turčáni   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Nemusíme mať všetci v záhrade včelí úľ. Ale všetci môžeme obohatiť svoje záhrady o peľodajné a nektárodajné rastliny. Tieto okrem prirodzenej krásy a úžitku budú v našej záhrade lákať opeľovače k našim prvoplánovým rastlinám - zelenine a ovocným stromom, ktoré tak prinesú onakvejšiu úrodu. Všetci si takto – v radosti a hojnosti - prídu na svoje.

 

Dizajn a projektovanie

TABUĽKY PRE PERMAKULTÚRNIKOV

Lektor: Jozef Fekiač   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Pozor, tento webinár je určený pre kohokoľvek, kto chce počítať inak než s kalkulačkou. Naučíte sa základné funkcie online tabuľkového procesora podobného Excelu, princíp použitia najzákladnejších vzorcov. Na užitočných príkladoch z „permakultúrneho sveta“ vám ukážeme ich využitie, vytvoríme jednoduchý rozpočet zákazky, tabuľku cashflow a finančný model projektu, aby sme mali pevnejšie v rukách akékoľvek finančné prekvapenia.

PREDPROJEKTOVÁ PRÍPRAVA

Lektorka: Katarína Trizuliaková   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Hľadáte svoje miesto na Zemi? Už ste kúpili pozemok? Už bývate? Na čo všetko treba myslieť predtým, než začneme “kresliť” svoj sen do permakultúrneho dizajnu? Kataster nehnuteľností, vecné bremená v LV, územný plán obce, inžinierske siete. A čo býva skryté? Limity prírodného prostredia, susedské vzťahy, história miesta, zdroje materiálov, sociálne zázemie, ktoré môžu ovplyvniť realizáciu nášho dizajnu a budúcu prevádzku.

Čítanie krajiny

Lektorka: Katarína Trizuliaková
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Poďme si pozrieť šlabikár krajiny. Prečítam Vám z fotiek krajiny pár príbehov. Naučíme sa čítať veľké a ucelené územie, ktoré obklopuje náš domov. Vieme si predstaviť, že náš permakultúrny pozemok je organickou súčasťou krajiny? Dokážeme tú „svoju“ krajinu vidieť? Je pravdou, že vidíme len to, o čom vieme! A potom svoj pozemok budeme dizajnovať ako kúsok fraktálu Zeme. Je to cesta, ktorou sa ľudstvo znovu spája so svojou planétou.

 

Dizajnovanie vodných systémov

Lektori: Viliam VnukJozef Fekiač
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

Stačí mi na pozemku jazierko? Prečo je potrebné vedieť veľa o pôde, ak chceme mať funkčný vodný systém? Ako zistím, čo potrebuje môj pozemok v oblasti VODY, aby prosperoval? Čo potrebujem vedieť pred tým, než začnem bagrovať a tvoriť systémy? Pozorovanie, dôkladné zmapovanie pozemku, skica, návrh, uskutočnenie, prevádzka, údržba. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Terénne úpravy v krajine - 2 diely

Lektori: Viliam VnukJozef Fekiač
Cena: 15 € / 2 ks
Trvanie: 5 hodín

Zadržiavanie vody v krajine verzus nevyhnutné odvodnenie. Princípy dizajnu vodných systémov v krajine – zastaviť, rozprestrieť, uložiť, vsiaknuť, synergia voda-pôda-vegetácia. Kedy a aké prvky či techniky použiť na zavodnenie krajiny a kedy narábať s týmito prvkami opatrne. Ako sa správne dizajnujú a realizujú svejly i ďalšie vsakovacie prvky v krajine. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Voda

Prírodné jazerá

Lektori: Viliam VnukJozef Fekiač
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

Láka vás jazierko bez fólií? Kedy si vystačíme s ílom? Ako rozvrhnúť zóny a akú šírku zvoliť? Dozvieme sa o špecifikách budovania jazier do svahu. Hydroizolácie  a vhodnosť ich použitia v konkrétnych podmienkach, modelácia dna, zónovanie brehov a napojenie na okolitý terén. Všetko o rastlinách zabezpečujúcich filtráciu vody. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Kúpacie jazerá

Lektori: Viliam VnukJozef Fekiač
Cena: 15 € 
Trvanie: 2,5 hodiny

Akú hydroizoláciu vybrať, kedy a akú technológiu na posilnenie filtrácie? Ako a aké rastliny vysadiť? Sú technológie vždy súčasťou jazierok, alebo sa to dá aj bez nich? Výber vhodných štrkov, mobiliár, mólo, bezpečné vstupy. Kvalita vstupnej vody, čistenie a umiestnenie kalov. Jazierko potrebuje pravidelnú údržbu, aby nám prinášalo radosť dlhodobo. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Rybníky a akvapónia

Lektori: Juraj MargočMichal Fojtík
Cena: 15 € 
Trvanie: 2,5 hodiny

Chceli by ste chovať ryby alebo aspoň umiestniť pár rybičiek do vášho jazierka? Aké podmienky je nutné dodržať, ako sa postarať o jazero aj ryby? Chcete vytvoriť uzavretý cyklus medzi chovom rýb a zeleninovou záhradou? Dá sa to za pomoci akvapónie. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Mokrade, dažďové záhrady

Lektori: Paulína UrdováPatricia PavlovskáKatarína Klimová
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

Význam mokradí pre život a pre prírodnú záhradu. Dažďová záhrada, ktorá funguje ako dokonalý filter pre spodnú vodu, očarí nás krásou kvetín a tráv. Dizajn dažďových záhrad, výpočet plochy, umiestnenie na pozemku. Využitie retenčných nádrží.  Súčasťou je prezentácia s výberom rastlín pre dažďovú záhradu. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Čistenie vody, toalety

Lektori: Viliam VnukJozef Fekiač
Cena: 15 €
Trvanie: 2,5 hodiny

V tomto webinári sa dozviete o tom, ako čistiť odpadovú vodu v súlade s legislatívou. Aj o tom, ako odpadovej vode predchádzať napríklad využitím kompostovacích toaliet. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Nádrže a systémy

Lektori: Viliam VnukMartin Maršalko
Cena: 15 € 
Trvanie: 2 hodiny

Cez vsakovacie a akumulačné (retenčné) systémy, poldre, zasakovacie líniové a bodové stavby sa prepracujeme k systémom na rozvod vody. Akumulačné nadzemné aj podzemné nádrže, materiály, dimenzovanie, technológia osadzovania. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Studne a pitná voda

Lektori: Viliam VnukMartin Margetín
Cena: 15 € 
Trvanie: 2 hodiny

Aké sú možnosti pri vŕtaní studní, rozdiely v technológiách. Ako zistiť vhodné miesto na pozemku. Možnosti čerpania v studniach. Údržba a čistenie existujúcich studní. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Voda - tipy a triky

Lektori: Viliam Vnuk, Jozef Fekiač
Cena: 15 € 
Trvanie: 2 hodiny

V tomto webinári sa dozviete, ako s minimom nákladov ohrievať teplú vodu, ako sa vysporiadať so zamŕzajcou vodou v zime - či už pre zvieratá alebo v záhradných ventiloch a veľa drobných rád a postrehov. Tento webinár je súčasťou seriálu Kurz o vode

Komunita a sociálna permakultúra

PERMAKULTÚRA VO VEREJNOM DIANÍ

Lektorky: Zuzana Kiripolská Ščasná, Zuzana Pastorková   
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Na tomto špeciálnom webinári sa dozviete, ako robiť permakultúru v spolupráci s verejnosťou, médiami, samosprávami, školami a inými organizáciami. Vypočujete si príbehy z praxe ako preniesť permakultúru do verejných priestorov, denného žitia a tvorivého vzdelávania (školského, mimoškolského, komunitného).

Deti v permakultúre

Lektorka: Zuzana Kiripolská Ščasná    
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Deti sú zajtrajší dospelí a je na nás, ako bude vyzerať zajtrajšok. MY sme sa rozhodli ísť cestou permakultúry, kde deti sprevádzame životom.  Permakultúra sa stáva každodennou súčasťou života detí v hre, vo vzdelávaní, v tvorení, v rozvoji prosociálneho cítenia. Budovanie permakultúry spolu s deťmi ich prirodzene podporuje vážiť si ľudí aj prírodu. Ukážeme si, ako deťom vytvoriť funkčné zázemia, ktoré podporujú rozvoj všetkých spomenutých oblastí.

Dragon Dreaming – participatívne riadenie

Lektor: Martin Gavalier
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Máte sen, projekt, víziu ktorú túžite uskutočniť? Zdá sa Vám príliš veľká, aby ste ju zvládli sami a potrebujete viacerých, aby Vám s tým pomohli? Neviete ako na to, kde začať? Dragon Dreaming je holisticky zameraná projektová metodológia, ktorá vás krok po kroku vedie, „aby sa sny stávali skutočnosťou...“

Dragon Dreaming II - hlbší ponor

Lektor: Martin Gavalier    
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Webinár je voľným pokračovaním úvodného webinára. Predošlá účasť nie je podmienkou. Čaká vás menej teórie, viac zážitku. Hlbšie sa ponoríme do procesov dragon dreamingu, vedomej tvorby spoločenstiev, aj do seba samých. Ukážeme vám, ako prebieha dragon dreaming u nás v Škole permakultúry a ako ho môžete aplikovať vo vlastnom prostredí.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Čo povedali o webinároch

Jana Jetmarová, Webinár: Kvitnúce lúky v PK záhrade

Z môjho pohľadu bol webinár fajn, informácie dostačujúce, prednášajúca príjemná, dojem výborný.
Páčilo sa mi, že do toho vstupovala pani Patricia (pozn: moderátorka webinára) a priebežne sa riešili otázky na danú tému a nakoniec sa mohli aj ostatní účastníci zapojiť do debaty. Takže za mňa super a už sa teším na webinár Jedlý živý plot a všetky ďalšie.....
Srdečná vďaka za Vašu prácu.

Eva Belanová, Webinár: Kvitnúce lúky v PK záhrade

Predovšetkým sa chcem poďakovať za príjemné stretnutie. Keďže pracujem v profi ochrane prírody už 20 rokov a pôsobím ako botanik (okrem iného ... a aj envirovýchova) - venujem sa hlavne travinnobylinným spoločenstvám - táto téma mi vôbec nebola cudzia. Lektorka Katarína vystupovala skutočne profesionálne, presvedčivo a mimoriadne príjemne. Veľmi, veľmi ma teší že je pre verejnosť k dispozícii takýto odborný program, zároveň prirodzený a nevtieravý. 

Eva Šimšálková, Webinár: Ako (ne)kompostovať

Webinár bol skvelý, dozvedela som sa veľa užitočných informácií, ktoré využijem nielen v práci, ale aj na svojej záhrade. Taktiež bola prínosom pre mňa aj komunikácia zúčastnených o ich problémoch na záhradách a rady pani Urdovej. Ďakujem.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pravidlá sprístupnenia

  • Cez objednávkový formulár si vyberiete jeden alebo viacero záznamov, o ktoré máte záujem. Po odoslaní formulára si v potvrdzovacom e-maile nájdete inštrukcie k platbe ako i informácie týkajúce sa doby sprístupnenia a technickej stránky záznamu.
  • Záznamy sprístupňujeme štandardne na sedem dní - vždy od utorka 12:00 do nasledujúceho utorka 12:00. (Ak sa napríklad prihlásite v utorok, či stredu, záznam vám sprístupníme až nasledujúci utorok. A samozrejme až po uhradení objednávky). 
  • Videá zdieľame cez youtube.com. V tomto prípade je potrebné na zhliadnutie záznamov mať prístup k Gmail účtu (Po dohode ho môžeme sprístupniť aj na účet Vášho blízkeho alebo známeho). V prípade, ak Gmail konto nemáte, nechcete a ani nepoznáte nikoho kto by účet mal, poskytneme vám Gmail účet vytvorený práve pre takýto prípad.

späť na vrch stránky