WORKSHOPY

Úhradu na všetky workshopy je možné urobiť aj priamo na mieste, ale pre zaistenie miesta je potrebná registrácia.

caret-down caret-up caret-left caret-right

Cena: 10 €
Miesto: SOŠ Želovce (okres LV)
Čas: 11:00 - 16:00
Lektorka: Miriam Húšťavová
Prežite nezabudnuteľný workshop (od 13.00 hod) pod vedením záhradnej architektky Ing. Miriam Húšťavovej z ateliéru Húština. Vyškúšajte si navrhovanie trvalkových záhonov, kde ochutnáte radostný proces vytvárania harmónie a krásy v kvetinových záhonoch. Naučíme vás, ako si správne vybrať druhy kvetín a farebné kombinácie, aby vaše záhony vyžarovali eleganciu a pôsobili úchvatne.
Ako bonus prednáška Vertikálna zeleň (od 11.00 hod) - Ing. Michal Polák - firma VerticonRozšírte svoje hranice záhradníctva a skúste vertikálnu zeleň, ktorú ste ešte nepoznali! Objavte svet nádherných vegetačných stien, ktoré dokážu transformovať každý priestor.
*Workshop je súčasťou kurzu Kvetiny a permakultúra.

Cena: 35 €
Miesto: farma Pavlovského staja, Hrušov (okres VK)
Čas: 09:00 - 17:00
Lektorka: Miriam Húšťavováateliér Húština
Workshop výsadby trvalkových záhonov vám odkryje tajomstvá výsadby a úspešnej starostlivosti. Ukážeme si postup tvorby  uceleného trvalkového záhonu a v praxi si vysvetlíme základné princípy pre dosiahnutie celoročne pôsobiaceho diela. Získate praktické tipy, aby ste mohli svoje trvalkové záhony udržiavať žiarivé a zdravé.
Prezrieme si už existujú viacročné výsadby, na ktorých si ukážeme najčastejšie využívaný sortiment, jeho farebné a tvarové variácie.
*Budete mať možnosť si aj niektoré sadenice trvaliek zakúpiť priamo na mieste.
**Workshop je súčasťou kurzu Kvetiny a permakultúra.

Cena: 30 €
Miesto: Záhrada Zuzky Pastorkovej, Dlhá nad Váhom (okres SA)
Čas: 13:00 - 17:00+
Lektorka: Zuzana Pastorková
Workshop a komentovaná prehliadka v jednom 🙂 Otváracia prehliadka u Zuzky Pastorkovej sa bude skladať z komentovanej prehliadky jej záhrady, bylinkovania s Erikou Riekou Herianovou a prednáškou o elektrokultúre, počas ktorej sa bude zakladať aj experimentálny záhon pod vedením Paula Bourdina. Celé poobedie sa zakončí posedením pri ohníčku.
V cene je zahrnuté aj občerstvenie.

Cena: 25 €
Miesto: Málaš (okres LV)
Čas: 09:00 - 12:30
Lektorka: Hedviga Gulová
Na workshope sa budeme venovať všetkým základným prvkom permakultúrnej zeleninovej záhrady: príprava pôdy na výsev a výsadbu, výroba vlastného substrátu a výber vhodných substrátov, správne pikírovanie, riadkovanie, tipy a triky ako ušetriť vodu pri zalievaní výsevov, príprava osiva, praktické ukážky mulču, kompostu. Workshop môže byť užitočný pre tých, ktorí chcú s permakultúrnym záhradníčením začať a pre tých, ktorí by chceli na svojej zabehnutej záhrade začať využívať prvky permakultúry.
**Workshop je súčasťou kurzu Záhradník.

Cena: 15 €
Miesto: Medvecké (okres LV)
Čas: 09:00 - 13:00
Lektorka: Hedviga Gulová
Exkurzia nás prevedie obcami Maláš a Medvecké, vinicami nad Čakou, pomôže nám holisticky pochopiť ako oblasť vznikla a kam sa pretvára, s jej klimatickými, vodnými i pôdnymi, biologickými i ľudskými vplyvmi. Exkurzia sa uzatvorí na mieste, kde môžme vidieť permakultúrne princípy aplikované práve iba v tejto oblasti - komunitná záhrada v Medveckom, ktoré je sídlom o.z. Bimbula a ktorého súčaťou je aj priestor Zemček - zázemie pre lokálny festival. V záhrade sa nachádzajú zaujímavé prvky: prírodné jazero, záhradné štruktúry, polykultúra, oplotenie formou valu či zmysluplné využitie kontroverznej Paulownie.
Správcom tohto miesta je Ivan Pohan Štosel, veľký muž s veľkým srdcom, ktoré horí láskou k slovansko-pohanským tradíciám. Spolu s rodinou založil firmu Pohan a je aktívny v komunitnom dianí.
**Workshop je súčasťou kurzu Záhradník.