ZODPOVEDŇA

ZODPOVEDNE
ZODPOVEDAŤ
NEZODPOVEDANÉ

Naši lektori a absolventi kurzov Školy permakultúry radi odpovedia na vaše otázky prostredníctvom kratučkých videodokrútok.  Náročnejšie a rozsiahlejšie témy pre vás pripravujeme vo webinároch.

Cieľom ZODPOVEDNE je nielen zdieľať spoločné skúsenosti, ale aj to, aby sme sa mali možnosť vidieť do chvíle, kým opäť budeme môcť realizovať pre vás prezenčné kurzy, workshopy a festivaly.

ZODPOVEDŇA (Trailer)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

4. diel - Čo so snehom?

Ako sa dá využiť sneh v záhrade? Aké môžu byť jeho nástrahy? Kam ho v záhrade nahrnúť?

Odpovedá: Klára Mydliarová, grafička Školy permakultúry a permakultúrna dizajnérka

3. diel - Ako správne uskladniť vlašské orechy po zbere?

Čo treba vedieť o zbere a správnom skladovaní vlašských orechov? Prečo sú orechové šupky čierne a čo je vrtivka orechová?

Odpovedá: Lukáš Porazík, študent Úplného kurzu permakultúrneho dizajnu

2. diel - Čo patrí do jamy pred výsadbou stromčeka

Čo všetko by malo ísť do jamy pred zasadením nového ovocného, listnatého alebo ihličnatého stromčeka.

Odpovedá: Marianna Piršelová, študentka Úplného kurzu permakultúrneho dizajnu

1. diel - Ako uskladniť semená počas zimy

Ako a kedy pozbierať semená rastlín. Ako ich usušiť a následne uskladniť tak, aby nesplesniveli ale zostali v dobrej kondícii aj niekoľko rokov.

Odpovedá: Zuzana Pastorková, profesionálna pestovateľka zeleniny