Záhradník

Doplňujúce Informácie

Miesto konania
Málaš (okres Levice)

Harmonogram kurzu
8 on-line webinárov počas marca 2023
a

prezenčná časť apríl - máj 2023

Trvanie
45 vyučovacích hodín

Kapacita kurzu
15 účastníkov

Cena kurzu je 285 €.
V prípade on-line verzie je cena nižšia o ubytovanie a stravu.

V cene kurzu je zahrnuté:
* lektorné a konzultácie
* študijné materiály
* zázemie kurzu vrátane jedla a ubytovania

Hlavný lektor

Záhradník - pestujeme zeleninu, kvetiny a bylinky

Kurz Záhradník je určený pre všetkých, ktorí chcú vedieť pestovať zeleninu, bylinky a kvetiny zdravo a hravo. Kurz je určený nielen pre tých, čo chcú pestovať doma pre svoje potešenie a zdravie svojej rodiny, ale aj pre tých, ktorí sa chcú živiť pestovaním zeleniny pre iných.

Kurz Záhradník poskytne účastníkovi informácie o správnych agrotechnických postupoch pri pestovaní zeleniny a bylín v malých záhradách aj poľnej produkcii. Objavme spoločne v čom tkvie tajomstvo krásnej, chutnej a zdravej úrody a že všetko začína od zdravej pôdy. Naučíme sa správne postupy práce s pôdou: mulčovanie, kompostovanie, hnojenie. Dozvieme sa ako postupovať proti chorobám a škodcom biologicky, ako budovať imunitu rastlín. Prevedieme vás sortimentom zeleniny, jedlých kvetín a kulinárskych bylín s nárokmi na ich pestovanie.
Počas kurzu si môžeme vytvoriť permakultúrny dizajn vašej záhrady so zameraním na pestovanie zeleniny a byliniek. Odpovieme na otázky, odkiaľ vziať kvalitné osivo a ako si z neho čo najefektívnejšie predpestovať zdravé a odolné rastliny, ako si uchovať ich semená pre ďalšie sezóny.

Počas prezenčnej časti si vyskúšame prácu s pôdou, budovanie rôznych typov vyvýšených záhonov, správne postupy pri ošetrovaní rastlín počas sezóny a výber vhodných náradí na jednotlivé práce. Vyskúšame si a ochutnáme rôzne spôsoby spracovania zeleniny aj byliniek.

Prihlásenie sa na kurz, informácie, rezervácia miesta

8 x On-line webináre slúžia na efektívne prebratie teórie. Počas nich budete mať možnosť klásť otázky a diskutovať s lektorom. Webináre prebehnú v priebehu týždňov pred konaním praktickej časti. Trvanie jedného webinára je zvyčajne 2,5 hodiny. Obsahovú náplň ôsmych webinárov nájdete v harmonograme webinárov.

Prezenčná praktická časť je nácviková časť a prebieha v teréne. Je potrebné si priniesť písacie potreby, zošity, obuv a oblečenie do záhrady, pracovné rukavice.

Pre účasť na kurze je potrebné vyplniť prihlasovací formulár. Na základe neho vám pošleme konkrétne informácie a platobné údaje. Až uhradením zálohy (prípadne celej sumy) máte na kurze zaistené miesto.

Základná cena kurzu  je 285 €
(lektorné, študijný materiál, zázemie vrátanie jedla a ubytovania)

Pokiaľ Vám cena nevyhovuje, pomôžeme Vám nájsť vhodné riešenie prostredníctvom ZVÝHODNENEJ CENY. Dajte nám vedieť v prihlasovacom formulári.

Pre prihlásenie sa na kurz prosím vyplňte:

Pre viac informácií nám NAPÍŠTE alebo kontaktujte priamo organizátorku a lektorku:
Hedviga Gulová +421 905 977 374

Ak chcete dostávať pravidelné novinky Školy permakultúry, nastavte si na odber náš NEWSLETTER. Raz mesačne vám dáme vedieť o nových vzdelávaniach a novinkách zo sveta permakultúry.

Zvýhodnená cena kurzu

Zvýhodnenie si uplatňujte, pokiaľ skutočne máte pocit, že pre Vás neexistuje spôsob ako uhradiť plnú sumu.
Individuálna zľava po vzájomnej dohode - ak je cena kurzu jediné, čo Vás od neho odrádza, tak nás kontaktujte a spoločne nájdeme riešenie.

Zvýhodnenie pre:
ZŤP, rodičov na materskej, dôchodcov, študentov či ľudí v núdzi  -  20 €
Zvýhodnenie pokiaľ ste už u nás absolvovali nejaký kurz  -  15 €
Pre absolventov PDC - 30 €
Pre členov Permakultury SK - 10 €
Možnosť individuálnej zľavy po vzájomnej dohode (napr. splátkový kalendár a pod.)
Možnosť bartrovej výmeny - Ponúknite službu na výmenu

Sylaby

Základy permakultúry a ekologického poľnohospodárstva
Pôda ako živý komplex
Kompostovanie bio-odpadov
Hnojenie organickými hnojivami
Využívanie biologických preparátov
Mulčovanie a ochrana pôdy
Šetrné techniky obrábania pôdy
Vyvýšené záhony, biopareniská
Skleníky, pareniská
Polykultúrne pestovanie
Biologická ochrana rastlín
Základy semenárenia a pestovania priesad
Voda a zásady hospodárenia s ňou
Sortiment a nároky rastlín
Zber a uskladnenie zeleniny, bylín
Spracovanie zeleniny a bylín
Predaj z dvora, ekonomika farmy

Benefičná cena kurzu

Umožnite iným absolvovať tento kurz vďaka Vám!
Zaplaťte viacej a podporte konkrétneho človeka, ktorý túži po tomto kurze ale nemá toľko finančných prostriedkov.

Darčekový poukaz

Prekvapte Vašich blízkych perfektným darčekom a kúpte im kurz v našej škole.
Vedomosti, zručnosti a kopec zábavy k tomu.

_____________________________________________________________________________________________________

Čo o kurze Záhradník povedali jeho absolventi a absolventky

Zlatica Bulla, Šurany (Záhradník 2021)

"Na kurz Záhradník som išla s veľkými očakávaniami, keďže som úplná začiatočníčka. Vôbec som netušila, koľko veľa praktických vecí, ktoré možem hneď využiť, sa naučím. Teším sa na úrodu tento rok, lebo vďaka kurzu bude bohatá. Ďakujem za profesionálny prístup a cenné rady."

Jana Fabianová, Dolný Lopašov (Záhradník 2021)

"Kurz bol doslova "nadupaný" prínosnými informáciami, osobnými pestovateľskými skúsenosťami lektorky a plný príjemnej atmosféry počas webinárov. Konečne som sa dozvedela, o akých tratiach to píšu pri pestovaní zeleniny. Doteraz som poznala iba železničné 😀 Takže ak je niekto v podobnej nevedomosti, tento kurz vrele odporúčam! Dozviete sa všetko, čo potrebujte vedieť, aby ste sa dopracovali od malých semienok k vlastnej vypestovanej zelenine. Máte priestor na vaše konkrétne otázky. A keď je to pod vedením milej a skúsenej lektorky Hedvigy a ráznej, ale so zmyslom pre humor, odborníčky na permakultúru Patricie,nie je nad čím váhať. Ja som bola veľmi spokojná!"

Zuzana Babušiak, Bratislava (Záhradník 2021)

"Kurz Záhradník sa mi veľmi páčil. Pomohol mi ujasniť si niektoré postupy v zeleninárskej záhrade, dal množstvo praktických návodov ako pracovať v mojej záhrade, ake zmeny zaviesť aby sa v nej viac darilo rastlinám aj živočíchom. Lektorka je úžasná - zručné prezentérka, veľká odborníčka a veľmi príjemná pri osobnom stretnutí. Celý kurz bol inšpiratívny, prakticky a nápomocný. Teším sa na všetky nové prístupy, ktoré zavedieme od tejto sezóny."