Projekt Zručnosti pre trh práce

♦ Aktuálne vyplnenie vašej žiadosti z našej strany vykonávame zvyčajne do 5 pracovných dní od kontaktu a až na základe vyplnenej prihlášky k zvolenému kurzu.

O ČO V PROJEKTE IDE?

Cieľom národného projektu Zručnosti pre trh práce je podporiť uchádzačov o zamestnanie v snahe nájsť si prácu prostredníctvom rekvalifikácie. Projekt bude pôsobiť aj preventívne. Možnosť získať bezplatné vzdelávanie ponúkne aj zamestnaným záujemcom o zamestnanie, a to s cieľom ochrániť a zlepšiť ich postavenie na trhu práce.

* Projekt nie je určený pre samostatne zárobkovo činné osoby.
* Jeden žiadateľ môže byť v projekte podporený najviac 2-krát.
* Realizácia projektu je naplánovaná do marca 2026.

KTO MÔŽE PODPORU VYUŽIŤ?

Prvou cieľovou skupinou sú záujemcovia o zamestnanie (v úradníckom slovníku „ZoZ“), ktorí sú tak evidovaní na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (teda na „úrade práce“). ZoZ = človek, ktorý si hľadá iné zamestnanie alebo ktorý má záujem o poskytovanie informačných a poradenských služieb a odborných poradenských služieb a nie je uchádzačom o zamestnanie. Viac o konkrétnych projektových podmienkach pre ZoZ.

Druhou cieľovou skupino je uchádzač o zamestnanie (V úradníckom slovníku "UoZ"), ktorí je evidovaní na úrade práce ako nezamestnaní a vzdelávaním má možnosť rekvalifikácie a uplatnenia sa na reálnom pracovnom trhu. Projekt kladie dôraz na znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie a mladých ľudí do 30 rokov bez práce. Viac o konkrétnych projektových podmienkach pre UoZ.

AKO POSTUPOVAŤ?

1.Záujemca o kurz sa musí zaregistrovať v mieste svojho bydliska ako – Záujemca o zamestnanie alebo Uchádzač o zamestnanie na miestnom ÚPSVaRe ("úrade práce").

2.Záujemca vyplní prihlášku pre vybraný kurz/seminár. Projektové trvanie je naplánované do marca 2026, ale všetky aktivity musia byť ukončené do konca januára 2026.

3.Žiadosť o poskytnutie príspevku na vzdelávanie záujemcu o zamestnanie je potrebné predložiť Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny najneskôr 30 kalendárnych dní pred predpokladaným dňom začiatku vzdelávania. Pri našich kombinovaných kurzoch (on-line teória + prax) je dňom začiatku vzdelávania deň začiatku praxe.

Tlačivo sa podáva s originálnymi podpismi. Prosíme vás aby ste si k vybaveniu všetkých potrebných dokuemntov prirátali min. 4 dni, počas ktorých dokumenty spracujeme z našej strany a pošleme vám ich poštou.

4.Keďže na príspevok na vzdelávanie záujemcov o zamestnanie nie je právny nárok, nie je automaticky schválený každému žiadateľovi, ktorý si oň požiada. Miestny Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny každú žiadosť posudzuje individuálne na základe posúdenia oprávnenosti požadovaného vzdelávania vrátane posúdenia hospodárnosti, efektívnosti, účelnosti a účinnosti poskytnutia príspevku na vzdelávanie. Ak Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny predloženú žiadosť schváli, uzatvorí so žiadateľom dohodu o poskytnutí príspevku na vzdelávanie záujemcu o zamestnanie, v ktorej sú špecifikované konkrétne podmienky, za ktorých bude žiadateľovi príspevok na vzdelávanie poskytnutý. Bez uzatvorenia tejto dohody nie je možné príspevok na vzdelávanie záujemcovi o zamestnanie poskytnúť.

5.Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny uhradí príspevok na vzdelávanie vo výške 100 % nákladov na vzdelávanie iba v prípade úspešného ukončenia vzdelávania a splnenia všetkých podmienok v zmysle uzatvorenej dohody, na základe žiadosti o úhradu príspevku na vzdelávanie predloženej na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Príspevkom na vzdelávanie sa rozumie čisté "kurzovné", teda cena kurzu bez ubytovania a stravy. Ubytovanie a strava musí byť uhradené žiadateľom priamo Škole permakultúry o.z. najneskôr týždeň pred začiatkom vzdelávania (alebo jeho praktickej časti).

Viac informácií na oficiálnej stránke Ministerstva vnútra, sociálnych vecí a rodiny.

Ak máte ďalšie otázky, napíšte nám priamo na skolapermakultury@gmail.com.

Radi Vám dokumenty k žiadosti pripravíme a budeme sa tešiť na jej schválenie.