Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ – PREDPESTOVANIE PRIESAD

Nahrávam Udalosti

Nadchádzajúce Udalosti

Udalosti Search and Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

január 2021

Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ – PREDPESTOVANIE PRIESAD

január 27 17:00 - 19:00
10€

Chcete si vypestovať kvalitné priesady, ktoré budú zdravé a budú po výsadbe plynule pokračovať v raste? Nie ste si istí, či na to máte vhodné podmienky? Potrebujete si zostaviť vlastný kalendár pre výsev jednotlivých druhov? Dozviete sa o zdrojoch pre získanie kvalitných semien, o zakoreňovačoch, príprave pôdy a prihnojovaní.

Zobraziť viac »

február 2021

Webinár: 111 BYLINIEK V PERMAKULTÚRNEJ ZÁHRADE

február 3 17:00 - 19:00
9€

Čím viac druhov bylinkového čaju vieš ponúknuť svojim priateľom, tým viacerým druhom živočíchov poskytuješ potravu a útočisko pre život, vrátane seba. Dizajnujeme 100 liečivých rastlín do permakultúrnej záhrady. Pre gurmánsky zážitok v kuchyni, pre uzdravovanie nádychom farieb, tvarov a vôní, pre naše susedstvo s hmyzáčikmi čarovných tvarov.

Zobraziť viac »

Webinár: ZÁHRADA NA BALKÓNE

február 10 17:00 - 19:00
7€

Prečo, ako a čo pestovať na balkónoch, v predzáhradkách, vo vnútorných dvoroch, na zábradliach, na strechách, v nádobách, v mobilných záhonoch. Aké druhy zeleniny môžeme vysádzať v jarných, letných a jesenných mesiacoch? Čo z toho prezimuje? Plus vermikompostovanie „z rýchlika“.

Zobraziť viac »

Webinár: BIOTOPY V ZÁHRADE

február 17 17:00 - 19:00
8€

Všimli ste si, ktoré rastliny využívajú niektoré stanovištia (biotopy) v prírode alebo sídle? Ako to súvisí s ich vzhľadom? Ako sa mení ich zastúpenie v čase a priestore krajiny? Na konkrétnych príkladoch vysvetlíme niekoľko základných postojov v permakultúre a praktické začlenenie stratégií do 5 zón dizajnu vlastného pozemku.

Zobraziť viac »

Webinár: AKO (NE)KOMPOSTOVAŤ

február 24 17:00 - 19:00
10€

Kompost je zelené zlato. V záhrade je to „soľ nad zlato“. Založíme si kompostovisko a postaráme sa oň tak, aby sme v krátkom čase mali kvalitný kompost. Obava, že s tým bude veľa práce, sa dá zahnať tak, že bioodpad umiestnime po celej záhrade s jasným zámerom na presne vybrané miesta. Tam (ne)skompostuje sám.

Zobraziť viac »

Učiteľský kurz – permakultúrne pedagogické minimum

február 25 - február 28
PEAR Permaculture, Hrušov 472
Hrušov 472, 99142 Slovenská republika
+ Google Map

Učiteľský kurz je určený pre absolventov PDC kurzu (kurz Permakultúrny dizajn), ktorí sa rozhodli ísť dráhou lektora permakultúrnych kurzov. Kurz sa venuje získaniu kompetencií lektorovaní od prípravy kurzov, cez vedenie, vzdelávanie, výchovu až po vyhodnocovanie kurzu.

Zobraziť viac »

marec 2021

Ovocinár

marec 3 - marec 7
ART KRUH – Prenčov, Prenčov 90
Prenčov, 96973 Slovenská republika
+ Google Map
305€

Kurz je vhodný pre tých, ktorí chcú zvládnuť vhodné ošetrovanie vlastných sadov, porozumieť "reči" stromov alebo sa pustiť profesionálnou dráhou ovocinára - pestovateľa či ošetrovateľa ovocných drevín.

Zobraziť viac »

Permakultúrny dizajn Jar 2021

marec 26 - máj 30
Brdarka 11, Brdárka 11
Brdárka, 04934 Slovenská republika
+ Google Map
€725

Kurz Permakultúrneho dizajnu je investícia do seba, do svojho života, vzdelania, zdravia a budúcnosti. Po absolvovaní kurzu permakultúrneho dizajnu by mal byť účastník schopný nadizajnovať svoj pozemok priestorovo, časovo aj finančne a doviesť ho tak k hojnosti.

Zobraziť viac »

apríl 2021

Kurz ZÁHRADNÍK

apríl 14 - apríl 18
Málaš, Málaš
Málaš, Slovenská republika
+ Google Map
€305

Kurz Záhradník je určený pre všetkých, ktorí chcú vedieť pestovať zeleninu, bylinky a kvetiny zdravo a hravo. Kurz je určený nielen pre tých, čo chcú pestovať doma pre svoje potešenie a zdravie svojej rodiny, ale aj pre tých, ktorí sa chcú živiť pestovaním zeleniny pre iných.

Zobraziť viac »

jún 2021

Učiteľský kurz – permakultúrne pedagogické minimum

jún 30 - júl 2
PEAR Permaculture, Hrušov 472
Hrušov 472, 99142 Slovenská republika
+ Google Map

Učiteľský kurz je určený pre absolventov PDC kurzu (kurz Permakultúrny dizajn), ktorí sa rozhodli ísť dráhou lektora permakultúrnych kurzov. Kurz sa venuje získaniu kompetencií lektorovaní od prípravy kurzov, cez vedenie, vzdelávanie, výchovu až po vyhodnocovanie kurzu. Zaoberá sa dynamikou kurzu, atmosférou na kurze, formami, metódami, nástrojmi výchovy a vzdelávania dospelých, diagnostike a evaluácii práce študentov a lektorov.

Zobraziť viac »
+ Export udalostí