Permakultúra – Univerzita tretieho veku POPRAD

Univerzita tretieho veku Poprad, Francisciho 910/8
Poprad, 05801 Slovenská republika
€100

Štúdium odboru Permakultúra na Univerzite tretieho veku v Poprade, ktorá je v správe Univerzity Mateja Bella v B.Bystrici sa začína už od októbra 2019.

marec 2020

Permakultúrny dizajn Jar 2020

marec 27 - jún 28
Brdárka, Brdarka 9
Brdarka, 049 34 Slovenská republika
725€

VYPREDANÉ!!!! Prihlasujte sa na jesenný kurz, prosím.
Kurz Permakultúrneho dizajnu je investícia do seba, do svojho života, vzdelania, zdravia a budúcnosti. Po absolvovaní kurzu permakultúrneho dizajnu by mal byť účastník schopný nadizajnovať svoj pozemok priestorovo, časovo aj finančne a doviesť ho tak k hojnosti.

apríl 2020

Zakladanie vetrolamov – workshop

apríl 3o 14:00 - apríl 5o 14:00
€135

Workshop Zakladanie vetrolamov sa venuje navrhovaniu a vysádzaniu vetrolamov v permakultúrnom projekte. Vetrolamy sú ochranné lesné pásy a živé ploty, ktoré okrem tlmenia vetra majú rôznorodé prínosné funkcie pre pozemok a život na ňom. Na workshope sa dozviete: Funkcie vetrolamu, výpočet vetrolamu, výber vhodných druhov, technológia vysádzania a ošetrovania drevín do vetrolamov. Zľava pre absolventov permakultúrnych kurzov.

Zobraziť viac »

Záhradník – pestujeme zeleninu, kvetiny a bylinky

apríl 22o 17:00 - apríl 26o 15:00
Málaš, Málaš
Málaš, Slovenská republika
€305

Kurz Záhradník je určený pre všetkých, ktorí chcú vedieť pestovať zeleninu, bylinky a kvetiny zdravo a hravo. Kurz je určený nielen pre tých, čo chcú pestovať doma pre svoje potešenie a zdravie svojej rodiny, ale aj pre tých, ktorí sa chcú živiť pestovaním zeleniny pre iných.

máj 2020

Včelár

máj 14o 13:00 - máj 17o 17:00
€255

Skúsený včelár vás zaškolí do ekologických postupov pri chove včiel, najmä pri prevencii a liečení chorôb a škodcov. Spoločne sa pozrieme aj na výber vhodných rastlín pre včeliu pastvu, jednotlivé pomôcky včelára, oboznámime sa so spracovaním a využitím včelích produktov.

jún 2020

Učiteľský kurz – permakultúrne pedagogické minimum

jún 29o 8:00 - júl 3o 17:00
+ Google Map

Učiteľský kurz je určený pre absolventov PDC kurzu (kurz Permakultúrny dizajn), ktorí sa rozhodli ísť dráhou lektora permakultúrnych kurzov. Kurz sa venuje získaniu kompetencií lektorovaní od prípravy kurzov, cez vedenie, vzdelávanie, výchovu až po vyhodnocovanie kurzu. Zaoberá sa dynamikou kurzu, atmosférou na kurze, formami, metódami, nástrojmi výchovy a vzdelávania dospelých, diagnostike a evaluácii práce študentov a lektorov.

júl 2020

Permapárty – narodeninová párty Školy permakultúry

júl 3o 13:00 - júl 5o 17:00
+ Google Map

Permapárty - MECHECHE školy permakultúry je určené pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn (PDC). Narodeninová oslava školy je spoločenskou udalosťou, kde sa môžete opätovne stretnúť so svojimi spolužiakmi, ale aj nadviazať kontakty z permakultúrnymi dizajnérmi z iných ročníkov kurzu.

kurz Semenárenie vo vlastnej záhrade

júl 12
Brdárka, Brdarka 9
Brdarka, 049 34 Slovenská republika
30€

Jednodňový seminár sa zaoberá semenárením hospodárskych plodín z vlastnej záhrady. Je vhodný pre každého, kto má záhradu a chce si zachovať vlastný genofond úžitkových plodín. CENA: 30 € Podporte nás priamo: benefičná cena za tento kurz je 50 €. Lektor: Marcel Antal, Alter Nativa, o.z. Oficiálne prihlášky na kurz prostredníctvom formuláru na: Formulár pre registráciu na  kurz Po oficiálnom prihlásení sa na kurz Vám budú zaslané údaje k platbe a ďalšie potrebné informácie o dianí na Vami vybranom kurze. Ak…

Zobraziť viac »

Dom a záhrada v duchu permakultúry

júl 17o 13:00 - júl 19o 15:00
€195

Kurz Dom a záhrada v duchu permakultúry je zameraný na oboznámenie sa so základnými "pravidlami" permakultúrneho dizajnu pre malé a stredne veľké záhrady. Kurz vás prostredníctvom vašich zmyslov, skupinovej práce, hier a praktických cvičení pri navrhovaní a realizácii drobných prvkov v záhrade, prevedie zásadami tvorby prírodných záhrad a ekologickej domácnosti.

august 2020

Exkluzívna EXKURZIA EX-kurzistov PDC

august 14 - august 16

Exkurzia po inšpiratívnych permakultúrnych projektoch v Slovenskej republike je určená pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn. Inšpirácie, vzájomné vymieňanie skúseností, poradenstvo a spoločné hľadanie riešení.

+ Export udalostí