Webinár: KÚPACIE JAZERÁ

V tomto webinári sa dozviete všetky základné informácie o tom, aké typy jazierok môžeme umiestniť v záhrade a ako ich zrealizovať. Akú fóliu vybrať, kedy a akú technológiu použiť na posilnenie filtrácie, ako a aké rastliny vysadiť.

12€

Webinár: RÁMIKY? VOĽNÁ STAVBA?

Ako prepojiť divočinu včiel z dutiny stromu v lese, so súčasnými legislatívnymi požiadavkami, moderným včelárením a dobrou praxou? Ukážeme si, ako v konvenčných úľoch (u nás rozšírené úle B, Čechoslovák) zmeniť zaužívaný systém a prejsť na prírode blízke včelárenie. Predstavíme si k nim aj vhodné alternatívy v podobe ležatého úľa (medná krava) a nadstavkového úľa (Warré). Na záver webinára sa tak každý z vás, či už máte bežné úle alebo len kupujete nové, naučí viesť svoje včelstvo prírode blízko - na voľnej prirodzenej stavbe.

Webinár: DETI V PERMAKULTÚRE

DETI sú zajtrajší dospelí a je na nás, ako bude vyzerať zajtrajšok. MY sme sa rozhodli ísť cestou permakultúry, kde deti sprevádzame životom. Permakultúra sa stáva každodennou súčasťou života detí v hre, vo vzdelávaní, v objavovaní, v tvorení, v rozvoji prosociálneho cítenia. Budovanie permakultúry spolu s deťmi ich prirodzene podporuje vážiť si ľudí, organizmy, prírodné zdroje. Rozvíja spolužitie s okolitým svetom v harmónii a vzájomnej spolupráci. Ukážeme si, ako deťom vytvoriť funkčné zázemia, ktoré podporujú rozvoj všetkých spomenutých oblastí.

8€

Webinár: ROJE-NIE?

Rojenie: Je to nehoda? Ak pri klasickom včelárení pokladáme rojenie včiel za problém a nadbytočnú robotu, tak pri prírode blízkom včelárení budeme rojenie pokladať za hlavný nástroj rozširovania včelstiev, hybnú silu, možnosť prevencie proti klieštikovi včeliemu a poéziu nášho včelárenia.
Práve preto si téma rojenia zaslúžila osobitný webinár s návodmi na jeho priebeh s dobrým koncom a … a pre istotu si povieme aj to, ako mu predchádzať.

Webinár: ZAČÍNAME S HYDINOU

Sliepky, kačice, husi. Zamyslíme sa spolu nad tým, čo potrebuje hydina a čo nám poskytuje. Ako vybrať, ktorý druh je práve pre mňa? Kde hydinu ubytovať a čím ju zasýtiť? Ktoré vtáky dokážu odchovať mláďatá? Ako vyzerá zdravá hydina a čo ak sa jej príliš nedarí? Ako našich operencov ochrániť pred predátormi, čo s parazitmi? A mnoho ďalších informácií aj z nášho dvora.

8€

Webinár: NÁDRŽE A SYSTÉMY

Neustály nárast spevnených plôch spôsobuje pečatenie územia v ľudských sídlach. Tento negatívny trend sa prejavuje zvyšovaním rizika vzniku povodní, či preťažovaním verejných kanalizácií v mestách počas prívalových dažďov. Vhodným technickým riešením sú vsakovacie systémy EKODREN, ktoré sú určené na zadržiavanie dažďovej vody a jej postupnú infiltráciu v mieste jej dopadu. Ich výhodou je možnosť zabudovania nie len v zelených pásoch, ale aj pod spevnenými plochami.

Webinár: ROK PRI VČELÁCH

Od začiatku topenia snehu z úľov, cez prvé peľom obalené nôžky včiel. K najväčšej sile včelstva pred letným slnovratom a olizovaniu prstov tečúceho prvého medu. Od riešenia ekologického boja proti klieštikovi včeliemu a príprave dostatočných zásob včelstva k Zime v chumáči.
OK, na tento webinár si vyhraďte viacej času, bude dlhší.

Webinár: 111 BYLINIEK V PERMAKULTÚRNEJ ZÁHRADE

Na webinari 111 byliniek v permakultúrnej záhrade si povieme, ako vniesť do svojej záhrady liečivky, ako ich využiť na rôzne spôsoby a získať tak príručnú domácu lekárničku. Jediné, čo od nás bylinky chcú, je nájsť im to správne miesto, kde budú môcť prosperovať. Načrtneme vám, ako to ideálne miesto nájsť alebo vytvoriť, aké požiadavky majú jednotlivé rastliny a ako sa o ne následne starať. Súčasťou webináru je aj fotopostup ako si samostatne nadizajnovať bylinkový záhon. Vynovené opakovanie bylinkového webinára.

11€

Webinár: ZDRAVÝ ÚĽ

Všetko o ekologickom a biologickom liečení klieštika včelieho, parazita, ktorý sa môže stať vstupnou bránou pre šírenie ďalších ochorení. Zvládnutie liečenia bez chémie nám okrem zdravých včelstiev prinesie aj včelie produkty bez reziduí z klasických liečiv.
Zhrnieme si bežné vírusové, bakteriálne a hubovité ochorenia včiel a popíšeme hygienu chovu včiel.

Webinár: KOMBINÁCIE RASTLÍN NA ZÁHONOCH

Medzi rastlinami v zeleninovom záhone bývajú dobrí susedia, ale aj takí, ktorí potrebujú špeciálne miesto. Naučíme sa, ktoré rastliny sú "ochranné", repelentné, ktoré použijeme ako tzv. obetné. Vysvetlíme si postup, ako tvoriť záhony podľa prírodných vzorov, ako z rastlín vytvoriť slnečnú pascu, ako používať lunárny kalendár, akú podsadbu použiť pod stromy a kríky.