Webinár: DIZAJNOVANIE VODNÝCH SYSTÉMOV

Úvod ku kurzu o vode, podmienky účasti. Význam vody pre krajinu a človeka. Zadržiavanie vody v krajine. Vzťah vody a pôdy pre hospodárenie v krajine.

Webinár: ODBORNÉ KONZULTÁCIE

V našich webinároch sa vždy veľa diskutuje. Rozhodli sme sa teda pre webinár čisto zameraný na otázky publika a odpovede lektoriek. Diskutovať sa bude na jednu z tém: Kvetiny, byliny alebo Kompostovanie a jarná príprava pôdy. Výber témy bude závisieť od hlasovania. Vyberte aj vy tému, ktorej by sa webinár mal venovať ? Vyplňte našu ANKETU.

7€

Webinár: KVETINY V ZÁHRADÁCH

Čo potrebujem vedieť, keď túžim po krásnom kvetinovom záhone . Kvety v záhrade, kvety na lúkach, kvety pod stromami, kríkmi. Ako si zvoliť ten správny sortimenty pre môj záhon: trvalky, dvojročky, letničky, cibuľoviny a hľuzoviny. To všetko sú kvety v záhrade. Ako však s nimi pracovať? Kam s ktorou kvetinou? Často je to skoro hlavolam až rébus. Kvetiny majú svoje stanovisko, v ktorom prosperujú a rovnako ako ľudia milujú spoločnosť ďalších kvetín a rastlín.

Webinár: VETROLAMY

Čo sú to vetrolamy, pohľad do krajiny. Základné informácie o nich, ich rozdelenie a použitie. Na čo všetko má vplyv vetrolam? Ako vypočítať a navrhnúť vretrolam? Dajú sa použiť aj u mňa na záhrade?

Webinár: VČELIA PASTVA

Nemusíme mať všetci v záhrade včelí úľ. Ale všetci môžeme obohatiť svoje záhrady o peľodajné a nektárodajné rastliny. Tieto okrem prirodzenej krásy a úžitku budú v našej záhrade lákať opeľovače k našim prvoplánovým rastlinám - zelenine a ovocným stromom, ktoré tak prinesú onakvejšiu úrodu. Všetci si takto – v radosti a hojnosti - prídu na svoje.

11€

Webinár: TERÉNNE ÚPRAVY V KRAJINE

Zadržiavanie vody v krajine. Princípy dizajnu vodných systémov v krajine. Dozviete sa, kedy je vhodné použiť prvky a techniky, ktoré krajinu zavodňujú a kedy narábať s týmito prvakmi opatrne. Ako sa správne dizajnujú a realizujú swaly, medze a ďalšie vsakovacie prvky v krajine.

Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ III – KOREŇOVÁ ZELENINA A HLÚBOVINY

Koreňová zelenina je tá, čo má koreň omnoho dlhší ako 1 meter. A viete, že aj hlúbovinám koreň dorastá až do metra? Prinesieme vám nielen zaujímavosti, ale najmä veľmi praktické rady, ako sa nenadrieť, použiť všetky finty, ktoré "vymyslela" príroda a permakultúra ich zhrnula do princípov.

€8

Webinár: DYNAMIKA A FAREBNÉ KOMBINÁCIE

Ako na to, aby to nebolo fiasko... Základné princípy kombinovania kvetín tak, aby v záhrade vytvárali spoločenstvá a aby sme si vytvorili celoročne príťažlivý záhon. Dozvieme sa ako vnímať farebnosť, textúru a štruktúru kvetín. Povieme si o odlišných funkciách a náplni kvetín v záhonoch. Začneme navrhovať celoročne kvitnúci záhon.

Webinár: DROBNÉ OVOCIE

Drobné ovocie milujeme takmer všetci a v dnešnej dobe nechýba v žiadnej záhrade. Pre vysoký obsah vitamínov a minerálov stačí zjesť málo a pravidelné denné ozobkávanie najmä u detí podporí imunitu a radosť na duši. Všetkých poteší džem či iné pochutinky. Maliny, černice, čučoriedky, ríbezle, jahody, brusnice, egreš, zemolez, vinič... Čo ale s nimi, keď rodia slabo alebo vôbec? Čo im chýba? Naučíme sa, aké majú nároky na pestovanie, ako podľa fyziologických prejavov rozpoznáme, kde robíme pri pestovaní chyby, ako reagujú na stres, ako tomu predchádzať, ako rezať, ako zvoliť oporu. Jednoducho sa naučíme, ako si z drobného ovocia vo vašej záhrade urobiť veľkú radosť!

7€

Webinár: NAVRHOVANIE KVETINOVÝCH ZÁHONOV

Ako na to prakticky. Ako správne pripraviť plochu na výsadbu. Čo ma čaká po výsadbe, aká bude údržba a koľko mi to zaberie času? Čo mi údržbu uľahčí? Príklady záhonov. A pre potešenie: motýlie záhony. Nadviažeme na predošlý webinár ohľadne sortimentov: kde a ako získať sadenice vhodné pre kvetinové záhony. Pokračujeme v navrhovaní vlastného celoročne príťažlivého kvetinového záhonu.