Webinár: MOKRADE A DAŽĎOVÉ ZÁHRADY

Dažďová voda je čoraz vzácnejšia. Časť vody zo striech zachytíme do zberných nádob, všetku ostatnú zvedieme do dažďovej záhrady, ktorá funguje ako dokonalý filter pre spodnú vodu, očarí nás krásou kvetín a tráv.

Webinár: ZÁKLADY PERMAKULTÚRY

Filozofiu, 3 hlavné piliere, 5 postojov a 12 princípov permakultúry spolu s praktickým skúsenosťami permakultúrneho dizajnéra sme sa pokúsili vtesnať do mantinelov webináru. Začiatočníci, ale aj tí, ktorí už o permakultúre čo-to vedia, získajú celistvý obraz o životnej filozofii ľudí v permakultúre.

10€

Webinár: ÚSKALIA NAVRHOVANIA ZÁHONOV

Pracovný webinár o tom, ako sa vyhnúť chybám, omylom pri navrhovaní a nezdarom pri realizácii kvetinových záhonov. Čo všetko si musím pripraviť a uvedomiť. Praktická realizácia teoretických informácií z webinárov. Spoločne si prezrieme vybrané, účastníkmi pripravené návrhy.

Webinár: PRÍRODNÉ JAZERÁ

Význam mokradí. Ako na dažďovú záhradu? Láka vás jazierko bez fólií? Princípy a podmienky nevyhnutné pre realizáciu prírodných jazier. Postup realizácie prírodného jazera. Ako si vytvoriť vlastnú mokraď, význam mokradí pre život.

Webinár: AKO (NE)VČELÁRIŤ?

Očami včelára-environmentalistu sa pozrieme na tému chovu včiel a opeľovania krajiny. Netradične: láskavo, aj kriticky. Porozprávame sa o prirodzených opeľovačoch a o úlohe včelárenia v krajine. Skúsime Vám odpovedať na otázku, kedy je vhodné začať s chovom včiel a kedy to žiaduce už nebude.

Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ IV – PLODOVÁ ZELENINA A STRUKOVINY

Plodová zelenina dozrieva v horúcom lete, ale starostlivosť potrebuje od skorej jari. Viete, že takmer všetka pochádza z trópov a subtrópov? A chcete si ju dopestovať aj v podhorí? Ak si myslíte, že s fazuľou je to jednoduchšie, predstavíme vám aj ďalšie strukoviny a rôzne spôsoby, ako ich pestovať.

€8

Workshop: VÝSADBA KVETINOVÉHO ZÁHONU

Prezenčný jednodňový workshop, kde spoločne zrealizujeme výsadbu kvetinového záhona. Príprava pôdy, výber sortimentu, rozmiestnenie kvetín v záhone. Postup výsadby záhonu a povýsadbová starostlivosť. Priestor pre vaše osobné otázky.

80€

Webinár: MÁGIA VČELSTVA

Prvý webinár ťa prevedie “mágiou”, spojenou so životom tohto vyššieho spoločenstva, aby si lepšie pochopil krehký vzťah medzi dobrým včelárom a zdravým ekosystémom včiel. Pomôže ti pochopiť cyklus včelstva, aby sa tvoj a ich svet mohli lepšie prepojiť.
Povieme si legislatívne požiadavky a ekologické predpoklady tvojho miesta, kde umiestniš včely. Predstavíme si konvenčné a alternatívne včelie úle a ich využitie pre prírode blízke včelárenie. Koniec prezentácie nás tak plynulo prepojí na ďalší webinár.

17€

Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ V – SEMENÁRENIE, ZÁKLADY

Ako sa o semenné rastliny starať? Kedy je ten správny čas na zber semien? Ako semená sušiť a uskladňovať? Počas webinára sa povenujeme semenáreniu hospodárskych plodín z vlastnej záhrady. Budeme hovoriť o tom, prečo semenáriť, preberieme si zásady semenárenia z vlastných zdrojov aj osobitosti jednotlivých čeľadí. Dozviete sa, ako si vybrať vhodnú materskú rastlinu vhodnú na semenárenie, ako sa o semenné rastliny starať; kedy je ten správny čas na zber semien i ako semená sušiť a uskladňovať? Čakajú vás informácie o tom, ktoré druhy sú vhodné pre začiatočníkov a ktoré pre pokročilých semenárov a spomenieme aj najčastejšie mýty ohľadne semien a semenárenia.

Webinár: KÚPACIE JAZERÁ

V tomto webinári sa dozviete všetky základné informácie o tom, aké typy jazierok môžeme umiestniť v záhrade a ako ich zrealizovať. Akú fóliu vybrať, kedy a akú technológiu použiť na posilnenie filtrácie, ako a aké rastliny vysadiť.