Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ III – KOREŇOVÁ ZELENINA A HLÚBOVINY

Koreňová zelenina je tá, čo má koreň omnoho dlhší ako 1 meter. A viete, že aj hlúbovinám koreň dorastá až do metra? Prinesieme vám nielen zaujímavosti, ale najmä veľmi praktické rady, ako sa nenadrieť, použiť všetky finty, ktoré "vymyslela" príroda a permakultúra ich zhrnula do princípov.

€8

Webinár: DYNAMIKA A FAREBNÉ KOMBINÁCIE

Ako na to, aby to nebolo fiasko... Základné princípy kombinovania kvetín tak, aby v záhrade vytvárali spoločenstvá a aby sme si vytvorili celoročne príťažlivý záhon. Dozvieme sa ako vnímať farebnosť, textúru a štruktúru kvetín. Povieme si o odlišných funkciách a náplni kvetín v záhonoch. Začneme navrhovať celoročne kvitnúci záhon.

Webinár: DROBNÉ OVOCIE

Drobné ovocie milujeme takmer všetci a v dnešnej dobe nechýba v žiadnej záhrade. Pre vysoký obsah vitamínov a minerálov stačí zjesť málo a pravidelné denné ozobkávanie najmä u detí podporí imunitu a radosť na duši. Všetkých poteší džem či iné pochutinky. Maliny, černice, čučoriedky, ríbezle, jahody, brusnice, egreš, zemolez, vinič... Čo ale s nimi, keď rodia slabo alebo vôbec? Čo im chýba? Naučíme sa, aké majú nároky na pestovanie, ako podľa fyziologických prejavov rozpoznáme, kde robíme pri pestovaní chyby, ako reagujú na stres, ako tomu predchádzať, ako rezať, ako zvoliť oporu. Jednoducho sa naučíme, ako si z drobného ovocia vo vašej záhrade urobiť veľkú radosť!

7€

Webinár: NAVRHOVANIE KVETINOVÝCH ZÁHONOV

Ako na to prakticky. Ako správne pripraviť plochu na výsadbu. Čo ma čaká po výsadbe, aká bude údržba a koľko mi to zaberie času? Čo mi údržbu uľahčí? Príklady záhonov. A pre potešenie: motýlie záhony. Nadviažeme na predošlý webinár ohľadne sortimentov: kde a ako získať sadenice vhodné pre kvetinové záhony. Pokračujeme v navrhovaní vlastného celoročne príťažlivého kvetinového záhonu.

Webinár: MOKRADE A DAŽĎOVÉ ZÁHRADY

Dažďová voda je čoraz vzácnejšia. Časť vody zo striech zachytíme do zberných nádob, všetku ostatnú zvedieme do dažďovej záhrady, ktorá funguje ako dokonalý filter pre spodnú vodu, očarí nás krásou kvetín a tráv.

Webinár: ZÁKLADY PERMAKULTÚRY

Filozofiu, 3 hlavné piliere, 5 postojov a 12 princípov permakultúry spolu s praktickým skúsenosťami permakultúrneho dizajnéra sme sa pokúsili vtesnať do mantinelov webináru. Začiatočníci, ale aj tí, ktorí už o permakultúre čo-to vedia, získajú celistvý obraz o životnej filozofii ľudí v permakultúre.

10€

Webinár: ÚSKALIA NAVRHOVANIA ZÁHONOV

Pracovný webinár o tom, ako sa vyhnúť chybám, omylom pri navrhovaní a nezdarom pri realizácii kvetinových záhonov. Čo všetko si musím pripraviť a uvedomiť. Praktická realizácia teoretických informácií z webinárov. Spoločne si prezrieme vybrané, účastníkmi pripravené návrhy.

Webinár: PRÍRODNÉ JAZERÁ

Význam mokradí. Ako na dažďovú záhradu? Láka vás jazierko bez fólií? Princípy a podmienky nevyhnutné pre realizáciu prírodných jazier. Postup realizácie prírodného jazera. Ako si vytvoriť vlastnú mokraď, význam mokradí pre život.

Webinár: AKO (NE)VČELÁRIŤ?

Očami včelára-environmentalistu sa pozrieme na tému chovu včiel a opeľovania krajiny. Netradične: láskavo, aj kriticky. Porozprávame sa o prirodzených opeľovačoch a o úlohe včelárenia v krajine. Skúsime Vám odpovedať na otázku, kedy je vhodné začať s chovom včiel a kedy to žiaduce už nebude.

Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ IV – PLODOVÁ ZELENINA A STRUKOVINY

Plodová zelenina dozrieva v horúcom lete, ale starostlivosť potrebuje od skorej jari. Viete, že takmer všetka pochádza z trópov a subtrópov? A chcete si ju dopestovať aj v podhorí? Ak si myslíte, že s fazuľou je to jednoduchšie, predstavíme vám aj ďalšie strukoviny a rôzne spôsoby, ako ich pestovať.

€8