Ovocinárstvo blízke prírode

ART KRUH - Prenčov Prenčov 90, Prenčov

Kurz je vhodný pre tých, ktorí chcú zvládnuť vhodné ošetrovanie vlastných sadov, porozumieť "reči" stromov alebo sa pustiť profesionálnou dráhou ovocinára - pestovateľa či ošetrovateľa ovocných drevín.

305€

Webinár: BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ II – LISTOVÁ ZELENINA A CIBUĽOVINY

Cé ako Cibuľa, Cesnak. eL ako šaLát, mangoLd, petržLen, rukoLa, vaLeriána, ale aj kôpor, špenát, štiav, čakanka, žerucha. Kde nájsť pre ne vhodné miesto, kedy ich vysiať, vysadiť, ako ich (ne)pestovať? A koľko ďalších benefitov nám poskytujú v permakultúre?

8€

Kurz ZÁHRADNÍK

Málaš

Kurz Záhradník je určený pre všetkých, ktorí chcú vedieť pestovať zeleninu, bylinky a kvetiny zdravo a hravo. Kurz je určený nielen pre tých, čo chcú pestovať doma pre svoje potešenie a zdravie svojej rodiny, ale aj pre tých, ktorí sa chcú živiť pestovaním zeleniny pre iných.

€305

Webinár: DRAGON DREAMING II – HLBŠÍ PONOR

Webinár je voľným pokračovaním úvodného webináru. Predošlá účasť nie je podmienkou. Čaká nás menej teórie, viac zážitku. Hlbšie sa ponoríme do procesov DD, vedomej tvorby spoločenstiev, aj do samých seba. Ukážeme vám, ako prebieha DD u nás v Škole permakultúry a ako ho môžete aplikovať vo vlastnom prostredí.

€8

Webinár: DIZAJNOVANIE VODNÝCH SYSTÉMOV

Úvod ku kurzu o vode, podmienky účasti. Význam vody pre krajinu a človeka. Zadržiavanie vody v krajine. Vzťah vody a pôdy pre hospodárenie v krajine.

Webinár: ODBORNÉ KONZULTÁCIE

V našich webinároch sa vždy veľa diskutuje. Rozhodli sme sa teda pre webinár čisto zameraný na otázky publika a odpovede lektoriek. Diskutovať sa bude na jednu z tém: Kvetiny, byliny alebo Kompostovanie a jarná príprava pôdy. Výber témy bude závisieť od hlasovania. Vyberte aj vy tému, ktorej by sa webinár mal venovať ? Vyplňte našu ANKETU.

7€

Webinár: KVETINY V ZÁHRADÁCH

Čo potrebujem vedieť, keď túžim po krásnom kvetinovom záhone . Kvety v záhrade, kvety na lúkach, kvety pod stromami, kríkmi. Ako si zvoliť ten správny sortimenty pre môj záhon: trvalky, dvojročky, letničky, cibuľoviny a hľuzoviny. To všetko sú kvety v záhrade. Ako však s nimi pracovať? Kam s ktorou kvetinou? Často je to skoro hlavolam až rébus. Kvetiny majú svoje stanovisko, v ktorom prosperujú a rovnako ako ľudia milujú spoločnosť ďalších kvetín a rastlín.

Webinár: VETROLAMY

Čo sú to vetrolamy, pohľad do krajiny. Základné informácie o nich, ich rozdelenie a použitie. Na čo všetko má vplyv vetrolam? Ako vypočítať a navrhnúť vretrolam? Dajú sa použiť aj u mňa na záhrade?

Webinár: VČELIA PASTVA

Nemusíme mať všetci v záhrade včelí úľ. Ale všetci môžeme obohatiť svoje záhrady o peľodajné a nektárodajné rastliny. Tieto okrem prirodzenej krásy a úžitku budú v našej záhrade lákať opeľovače k našim prvoplánovým rastlinám - zelenine a ovocným stromom, ktoré tak prinesú onakvejšiu úrodu. Všetci si takto – v radosti a hojnosti - prídu na svoje.

11€

Webinár: TERÉNNE ÚPRAVY V KRAJINE

Zadržiavanie vody v krajine. Princípy dizajnu vodných systémov v krajine. Dozviete sa, kedy je vhodné použiť prvky a techniky, ktoré krajinu zavodňujú a kedy narábať s týmito prvakmi opatrne. Ako sa správne dizajnujú a realizujú swaly, medze a ďalšie vsakovacie prvky v krajine.