Webinár: NÁDRŽE A SYSTÉMY

Neustály nárast spevnených plôch spôsobuje pečatenie územia v ľudských sídlach. Tento negatívny trend sa prejavuje zvyšovaním rizika vzniku povodní, či preťažovaním verejných kanalizácií v mestách počas prívalových dažďov. Vhodným technickým riešením sú vsakovacie systémy EKODREN, ktoré sú určené na zadržiavanie dažďovej vody a jej postupnú infiltráciu v mieste jej dopadu. Ich výhodou je možnosť zabudovania nie len v zelených pásoch, ale aj pod spevnenými plochami.

12€

Webinár: ROK PRI VČELÁCH

Od začiatku topenia snehu z úľov, cez prvé peľom obalené nôžky včiel. K najväčšej sile včelstva pred letným slnovratom a olizovaniu prstov tečúceho prvého medu. Od riešenia ekologického boja proti klieštikovi včeliemu a príprave dostatočných zásob včelstva k Zime v chumáči.
OK, na tento webinár si vyhraďte viacej času, bude dlhší.

Webinár: 111 BYLINIEK V PERMAKULTÚRNEJ ZÁHRADE

Na webinari 111 byliniek v permakultúrnej záhrade si povieme, ako vniesť do svojej záhrady liečivky, ako ich využiť na rôzne spôsoby a získať tak príručnú domácu lekárničku. Jediné, čo od nás bylinky chcú, je nájsť im to správne miesto, kde budú môcť prosperovať. Načrtneme vám, ako to ideálne miesto nájsť alebo vytvoriť, aké požiadavky majú jednotlivé rastliny a ako sa o ne následne starať. Súčasťou webináru je aj fotopostup ako si samostatne nadizajnovať bylinkový záhon. Vynovené opakovanie bylinkového webinára.

11€

Webinár: ZDRAVÝ ÚĽ

Všetko o ekologickom a biologickom liečení klieštika včelieho, parazita, ktorý sa môže stať vstupnou bránou pre šírenie ďalších ochorení. Zvládnutie liečenia bez chémie nám okrem zdravých včelstiev prinesie aj včelie produkty bez reziduí z klasických liečiv.
Zhrnieme si bežné vírusové, bakteriálne a hubovité ochorenia včiel a popíšeme hygienu chovu včiel.

Webinár: KOMBINÁCIE RASTLÍN NA ZÁHONOCH

Medzi rastlinami v zeleninovom záhone bývajú dobrí susedia, ale aj takí, ktorí potrebujú špeciálne miesto. Naučíme sa, ktoré rastliny sú "ochranné", repelentné, ktoré použijeme ako tzv. obetné. Vysvetlíme si postup, ako tvoriť záhony podľa prírodných vzorov, ako z rastlín vytvoriť slnečnú pascu, ako používať lunárny kalendár, akú podsadbu použiť pod stromy a kríky.

12€

Webinár: KONZULTÁCIE

Na webinári sa budeme venovať všetkým otázkam, ktoré neboli zodpovedané počas predchádzajúcich dielov. Cieľom je upevniť a ujasniť posledné medzery vo vedomostiach, tak aby boli účastníci pripravení na záverečný prezenčný workshop na včelej farme.

Workshop: Permakultúra a umenie

Vŕbová stavba, slnečná pasca, bylinková špirála, jazierko, hrušky, kríky v živom plote, kompostovisko - to už máme :-) Naučíme sa, ako sa o tieto prvky starať, doplníme rastliny a kríky, vysadíme zeleninu v dobrých susedských vzťahoch, vodné rastliny do jazierka, trvalky do pobrežnej zóny.

5€

Permakultúrny dizajn Brdárka 2021- I. časť

Brdarka 11 Brdárka 11, Brdárka

Kurz Permakultúrneho dizajnu je investícia do seba, do svojho života, vzdelania, zdravia a budúcnosti. Po absolvovaní kurzu permakultúrneho dizajnu by mal byť účastník schopný nadizajnovať svoj pozemok priestorovo, časovo aj finančne a doviesť ho tak k hojnosti.

€725

Učiteľský kurz – permakultúrne pedagogické minimum

PEAR Permaculture Hrušov 472, Hrušov 472

Učiteľský kurz je určený pre absolventov PDC kurzu (kurz Permakultúrny dizajn), ktorí sa rozhodli ísť dráhou lektora permakultúrnych kurzov. Kurz sa venuje získaniu kompetencií lektorovaní od prípravy kurzov, cez vedenie, vzdelávanie, výchovu až po vyhodnocovanie kurzu. Zaoberá sa dynamikou kurzu, atmosférou na kurze, formami, metódami, nástrojmi výchovy a vzdelávania dospelých, diagnostike a evaluácii práce študentov a lektorov.

250€

Workshop Včelí kRaj

Včelí kRaj Liešnica 1214/7, Kokava nad Rimavicou, okres Poltár

Počas návštevy na Dávidovej včelej farme Včelí kRaj budete mať možnosť vidieť a vyskúšať si ako sa teroetické poznatky o včelárení rešpektujúcom prírodu dajú preniesť do reálneho sveta. A aj do profesionálneho včelárstva. Workshop je súčasťou kurzu Prírode blízke včelárenie.

45€