WEBINÁRE

Podpor našu misiu

pomáhame si navzájom

Naše kurzy, webináre aj iné aktivity chceme sprístupniť čo najširšiemu publiku.

Aj napriek nášmu silnému odhodlaniu by sme bez finančnej podpory ľudí, ktorí nám dôverujú mohli kráčať na našej ceste iba veľmi pomalými krokmi.

Budeme radi, ak nám vyjadríte svoju dôveru a pomyselne sa stanete našou súčasťou prostredníctvom pravidelných príspevkov (i v drobnej sume), alebo jednorázového príspevku prostredníctvom bezpečného systému cez portál "darujme". https://bit.ly/skolapermakultury

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ponuka webinárov

VŠETKY AKTUÁLNE WEBINÁRE

Vyberte si z ponuky jednotlivých webinárov, ktoré pripravujeme na rôzne témy od holistického projektového plánovania až po tému biotopov v záhrade. Permakultúra predstavuje filozofický prístup ku všetkým aspektom života, ponúka informácie nielen pre starostlivosť o prírodu a zvieratá ale aj ľudské spoločenstvá (komunitné plánovanie, lokálne meny, potravinová sebestačnosť, prírodné staviteľstvo a i.).

Všetky webináre, ktoré sa budú vysielať počas nadchádzajúcich mesiacov, nájdete na AKTUÁLNE WEBINÁRE.

CELOROČNÝ KURZ O VODE

Celoročný kurz o vode má snahu obsiahnuť celé spektrum prvkov, technológií a postupov potrebných pre vytvorenie uceleného permakultúrneho projektu v rôznych podmienkach prírodných, spoločenských aj ekonomických.

Viac informácií nájdete na CELOROČNÝ KURZ O VODE.

SERIÁL BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ

Ponúkame vám náš záhradnícky 5-dielny seriál Budúca úroda už teraz. Skladá sa z týchto webinárov: Predpestovanie priesad, Listová zelenina a cibuľoviny, Koreňová zelenina a hlúboviny, Plodová zelenina a strukoviny, Semenárenie - základy.

Viac informácií nájdete na SERIÁL BUDÚCA ÚRODA UŽ TERAZ.

Kurz KVETINY V PERMAKULTÚRE

Kvetinársky kurz Kvetiny v permakultúre je zameraný na tvorbu kvetinových výsadieb v prírodných záhradách. Jeho témami sú kvetiny, trvalky a jednoročky, liečivé a užitočné v permakultúrnom dizajne, lúčne kvety a mnoho iných. V priebehu kurzu si účastníci majú možnosť nadizajnovať vlastnú celoročne kvitnúcu kvetinovú záhradu.

Viac informácií nájdete na KURZ KVETINY V PERMAKULTÚRE.

Kurz PRÍRODE BLÍZKE VČELÁRENIE

Včelársky on-line kurz Prírode blízke včelárenie je určený pre budúcich, nových ale aj zabehnutých včelárov, ktorí cítia, že vzťah človek-včela musí byť založený na vzájomnom rešpekte. Pozmeníme antropocentrický pohľad na včely a preklopíme ho na ekocentrický. Spomenuté postupy v online kurze sú vhodné pre hobby včelárov, kde sladkou odmenou je radosť zo včelárenia.

Viac informácií nájdete na KURZ PRÍRODE BLÍZKE VČELÁRENIE.

ZÁZNAMY WEBINÁROV

Vieme, že nie vždy je jednoduché sa zúčastniť všetkých webinárov. Aj preto ich nahrávame a tak si môžete zakúpiť ich záznamy.

Vybrať si z realizovaných tém môžete na ZÁZNAMY WEBINÁROV.

Povedali o našich webinároch

JANA JETMAROVÁ, WEBINÁR: KVITNÚCE LÚKY V PK ZÁHRADE

Z môjho pohľadu bol webinár fajn, informácie dostačujúce, prednášajúca príjemná, dojem výborný.
Páčilo sa mi, že do toho vstupovala pani Patricia a priebežne sa riešili otázky na danú tému a nakoniec sa mohli aj ostatní účastníci zapojiť do debaty. Takže za mňa super a už sa teším na webinár Jedlý živý plot a všetky ďalšie.....
Srdečná vďaka za Vašu prácu.

JANA KAŠČÁKOVÁ, 111 BYLINIEK V PERMAKULTÚRNEJ ZÁHRADE

Vaše webináre absolvujem vždy , keď mi to čas dovolí. Sú úžasné a prinášajú mozaiku poznatkov, ktoré mi pomôžu pri ďalšom tvorení v našej záhrade a plánovaní nových prvkov. Webinár o bylinkách bol TOP, plánujem nové výsadby liečiviek a trvalkový záhon. Mnohé veci sa mi tak objasňujú a aj vďaka praktickým radám to bude ľahšie. Teším sa na ďalší webinár.

EVA BELANOVÁ, WEBINÁR: KVITNÚCE LÚKY V PK ZÁHRADE

Predovšetkým sa chcem poďakovať za príjemné stretnutie. Keďže pracujem v profi ochrane prírody už 20 rokov a pôsobím ako botanik (okrem iného ... a aj envirovýchova) - venujem sa hlavne travinnobylinným spoločenstvám - táto téma mi vôbec nebola cudzia. Pravidelne sa stretávam aj s botanikmi zo SAV na odborných prednáškach (pokiaľ mi čas dovolí), a tak prepojenie na odborné dáta získané priamo v teréne skutočne oceňujem. Lektorka Katarína vystupovala skutočne profesionálne, presvedčivo a mimoriadne príjemne. Veľmi, veľmi ma teší že je pre verejnosť k dispozícii takýto odborný program, zároveň prirodzený a nevtieravý. Výborná a záslužná práca.

Po korektnom vyplnení prihlasovacieho formulára Vám do 4 pracovných dní príde od nás potvrdzovací e-mail. V prípade, že ste e-mail nedostali, OVERTE SI VAŠE PRIHLÁSENIE na skolapermakultury@gmail.com. Ďakujeme.

Ak chcete dostávať pravidelné novinky Školy permakultúry, nastavte si na odber náš NEWSLETTER. Dva krát mesačne vám dáme vedieť o nových vzdelávaniach a novinkách zo sveta permakultúry.

Technická stránka webinárov

Naše webináre prebiehajú cez aplikáciu ZOOM.

• Aplikáciu si môžete nainštalovať, odporúčame však nenechať si inštaláciu na poslednú chvíľu.
  • V prípade, že si nechcete aplikáciu inštalovať, odporúčame pozrieť si krátke inštruktážne video.

Ako to funguje? E-mail obsahujúci ZOOM link pre konkrétny webinár zasielame vždy deň vopred. Prihlasujte sa až v deň webinára, ideálne od 16:45. Systém vás privedie do "čakárne", kde počkáte, kým vám admin sprístupní samotný webinár.

V prípade technických problémov nám napíšte na skolapermakultury@gmail.com alebo môžete kontaktovať našu kolegyňu Janu na telefónnom čísle +421 904 544 114.