Cesta mesta – cesta z miesta

Doplňujúce Informácie

Miesto konania
Lučenec
ZŠ Vajanského 2844/48
26. Október 2019 - 21. júna 2020
Košice
Ekolor, Južná trieda 82, Košice
27. Október 2019 - 14. júna 2020
Trvanie
63 Hodín
Počet miest 17
Cena kurzu je 392 €
pre páry cena 775 €
V cene kurzu je zahrnuté:
* lektorné 9 dní
* študijné materiály
Hlavný lektor

Ak chcete dostávať pravidelné novinky Školy permakultúry, nastavte si na odber náš NEWSLETTER. Dva krát mesačne vám dáme vedieť o nových vzdelávaniach a novinkách zo sveta permakultúry.

Celoročným kurzom obsiahneme všetky podstatné témy pre pochopenie princípov permakultúry ako spôsobu života: starostlivosť o človeka/o ľudí, starostlivosť o Zem a princíp primeranej, zodpovednej spotreby.

Kurz je zameraný na možnosti uplatnenia permakultúry  hlavne v mestskom prostredí. Na kurze teoreticky aj prakticky pod vedením skúsenej lektorky a zaujímavých hostí prejdeme ekologickou domácnosťou, permakultúrnymi spôsobmi pestovanie zeleniny a ovocia cez prístup k divokej prírode ale aj domácim zvieratám v meste až po metódy ako si vytvoriť príjemné susedské okolie či dokonca využiť permakultúrne princípy vo vašom zamestnaní či firme. Počas celého trvania kurzu sa budete učiť ako sa vytvára permakultúrny dizajn záhrady, pozemku.

Zmena, ku ktorej nás kurz povedie, bude uchopiteľná, viditeľná, realistická a uskutočniteľná. Kurz je investícia pre seba, do vzdelania, zdravia, radosti a hojnosti. Je určený pre tých, ktorí majú záhradky blízko mesta, vlastnia pozemok, na ktorý by sa chceli presťahovať, sú spoluvlastníkmi malej plochy okolo paneláku, majú balkón, átrium, aj pre tých, ktorí nevlastnia ani 1 m štvorcový pôdy.

Permakultúra totiž nie je len o záhradách, je to o živote v komunite: v meste, na vidieku, v zamestnaní, v škole ale aj o zodpovednom živote s ohľadom na všetko živé, nech je to kdekoľvek na svete.

PRIEBEH KURZU:
Semináre sa konajú 1 x v mesiaci cez víkend. Každý zo siedmych teoretických seminárov bude podporený praktickými hodinami alebo stretnutím s erudovanými hosťami, ktorí permakultúrou žijú.
Čas medzi stretnutiami bude využívaný na e-mailovú komunikáciu a konzultáciu medzi účastníkmi a s lektormi. Jeden seminár (apríl alebo máj) môže byť nahradený exkurziou (podľa záujmu účastníkov, exkurzia nie je zahrnutá v cene kurzu). Dva semináre budú venované návrhu konkrétneho projektu a praktickej realizácii vybraných prvkov.

Pre prihlásenie sa do kurzu nepotrebujete žiadne špeciálne skúsenosti s permakultúrou ani predošlé špecializované vzdelanie. Špecifické potreby pre kurz Vám budú oznámené po zaregistrovaní sa na kurz.
Kurz  vedie Ing. Paulína Urdová s spolupráci s ďalšími pomocnými lektormi a prizvanými hosťami.

Kurz bude aj praktický, podľa počasia sa bude odohrávať aj vonku, je preto vhodné si zabezpečiť dobré oblečenie a obuv.
Tiež potrebujete zápisník, kresliacie, rysovacie a písacie potreby.

PONÚKAME:
63 hodín
vrátane dizajnu komunitného priestoru a praktickej realizácie
9 jednodenných seminárov
po 7 hodín počas víkendu (9:00 – 16:00)

Prihlásenie sa na kurz, informácie, rezervácia miesta

Cena kurzu  je 392 €
(lektorné 9 dní, študijný materiál)
Cena pre páry je 775 €.

Pokiaľ Vám cena nevyhovuje, pomôžeme Vám nájsť vhodné riešenie prostredníctvom ZVÝHODNEJ CENY.

Zaplaťte BENEFIČNÚ CENU (zaplaťte viacej) a tým umožníte niekomu inému, kto nemá toľko prostriedkov, absolvovať kurz VĎAKA VÁM.

Pokiaľ kupujete kurz ako darček, vieme Vám pre obdarovaného vystaviť DARČERKOVÝ POUKAZ. Oslovte nás!

Pre prihlásenie sa na kurz  prosím vyplňte nasledujúci
kurz KOŠICE   prihlasovací formulár
kurz LUČENEC  prihlasovací formulár

Termíny stretnutí

Košice Lučenec
ne 27.10.2019 so 26.10.2019
so 16.11.2019 ne 17.11.2019
so 7.12.2019 ne 8.12.2019
ne 19.1.2020 so 18.1.2020
ne 23.2.2020 so 22.2.2020
so 21.3.2020 ne 22.3.2020
ne 26.4.2020 so 25.4.2020
so 16.5.2020 ne 17.5.2020
ne 14.6.2020 ne 21.6.2020

Pre viac informácií nás môžete kontaktovať cez  tento  formulár aj telefonicky:
Paulína Urdovápaulina.urdova@gmail.com   +421 902 227 258

Po oficiálnom prihlásení sa na kurz Vám budú zaslané údaje k platbe a ďalšie potrebné informácie o dianí na Vami vybranom kurze.

sylaby

úvod do permakultúry, etika a princípy
permakultúra v meste
prírodné vzory v kultúre a spoločnosti
malé mestské záhrady (balkón, terasa, predzáhradka)
voda v krajine, v záhrade, v domácnosti
pôda, budovanie a ochrana
deti v záhrade - deti v permakultúre
zvieratá v meste, mestské včely
neviditeľné zdroje
pestujeme susedstvá
komunitné záhrady, komunitný aktivizmus
zelený manažment vo firme

Benefičná cena kurzu

Umožnite iným absolvovať tento kurz vďaka Vám!
Zaplaťte viacej a podporte konkrétneho človeka, ktorý túži po tomto kurze ale nemá toľko finančných prostriedkov.
Benefičná cena tohto kurzu je 500 €.

Darčkový poukaz

Prekvapte Vašich blízkych perfektným darčekom a kúpte im kurz v našej škole.
Vedomosti, zručnosti a kopec zábavy k tomu.

Zvýhodnená cena kurzu

Zvýhodnenie si uplatňujte, pokiaľ skutočne máte pocit, že pre Vás neexistuje spôsob ako uhradiť plnú sumu. Zvýhodnenia platia len pre absolvovanie celého kurzu, nie pre jednotlivé bloky.
Individuálna zľava po vzájomnej dohode - ak je cena kurzu jediné, čo Vás od neho odrádza, tak nás kontaktujte a spoločne nájdeme riešenie.

Možnosť individuálnej zľavy po vzájomnej dohode
(napr. splátkový kalendár, zľava pre znevýhodnených a pod.)