Novinky z dielne Školy permakultúry

apríl  2024

Ahoj reader !

Prečítajte si

Staré, moderné a krajové odrody ovocia

Dnes sa často stretávame so slovným spojením "stará odroda" a informáciami, že to je ten najlepší strom do našich záhrad.  Tento článok slúži na ozrejmenie pojmov, aby ste sa lepšie zorientovali v problematike odrôd a vedeli si vybrať správne odrody podľa konkrétnych požiadaviek pre váš permakultúrny projekt. Odroda je nižšia kategória určitého biologického druhu. Odroda zahrňuje všetkých jedincov daného druhu, …

Zistiť viac.

12. - 15.3. 2020 PRENČOV -  Kurz Ovocinár

Lektor: Bruno Jakubec
                          články autora Bruna Jakubca ...

Od absolventov kurzu Ovocinár:
"Som hobby ovocinárka, záhradníčka, momentálne už na dôchodku, ale permakultúra a ovocné stromy sú súčasťou môjho každodenného bytia. Pred absolvovaním kurzu v Prenčove som žiaden iný ovocinársky kurz nenavštívila, mala som však naštudovanú odbornú literatúru a dlhoročné skúsenosti vo vlastnej záhrade. Účasť na kurze Ovocinár mi priniesla sebavedomie, ucelila a doplnila vedomosti, ktoré som už mala.

Čo sa týka organizácie kurzu, usporiadateľov a lektora, mala som len pozitívne zážitky. Každý z nich odovzdal kurzistom všetko, čo vedel a odovzdal to od srdca ale zároveň profesionálne. Cením vysokú odbornosť, obrovskú prax, srdečnosť, priateľský rodinný prístup. Jednoznačne som z kurzu odišla motivovaná, nadšená, múdrejšia a s kontaktmi na nových kamarátov.
Odporúčam tento kurz tým záhradkárom, ovocinárom, ktorí majú záujem o ucelené vedomosti overené praxou z ovocinárstva podporujúceho ekológiu a prírodu"

Marta Ločová (kurz Ovocinár 2019)

Čo pripravujeme najbližšie

14.2.2020 Valentín

Darujte svojmu milovanému človeku zážitok v Škole permakultúry.
Darčekový poukaz Vám vystavíme na konkrétne meno
obdarovaného pre akýkoľvek z našich kurzov.
Pre viacej informácií nás kontaktujte cez skolapermakultury@gmail.com

Festival Permakultura v meste - OKRAJE / HRANICE

Hlavným organizátorom festivalu je Permakultura SK. My sa pripájame s doplňujúcim programom.

Tento rok sme pre vás pripravili aktivity:
* skúsenosti z permakultúrnych projektov absolventov kurzu Permakultúrny dizajn
* diskusiu s Martinou Junga o vzťahoch a komunikácii tak dôležitých pre úspešné uskutočnenie životného permakultúrneho projektu
* poradňu, kde môžete osloviť permakultúnych dizajnérov s problémami, ktorým vo svojom permakultúnom dizajne čelíte
* workshopy pre dospelých o fermentovaní potravín
* stánok s informáciami o našich aktivitách a ako sa do nich zapojiť
* workshopy pre deti

12. - 15.3. 2020 PRENČOV -  Kurz Ovocinár
                          Lektor: Bruno Jakubec

3. - 5. 4. 2020 HRUŠOV - Workshop Zakladanie vetrolamov

Lektor: Martin Kolník
                            (bližšie informácie pripravujeme)

22. - 25. 4. 2020 MÁLAŠ - Kurz Záhradník
                           Lektor: Hedviga Gulová

VIP akcie pre absolventov
kurzu Permakultúrny dizajn (PDC kurz)

Absolventom kurzu Permakultúrny dizajn ponúkame možnosť zúčastniť sa opätovne kurzu ako učiaci sa učiteľ.
Podmienkou je plná účasť na kurze, nielen vybrané víkendy.
Učiaci sa učiteľ si platí len stravu a ubytovanie po dohode s organizátorom. V prípade záujmu kontaktujte organizátora vybraného kurzu:
Jar - Marcel Antal - marsel@alter-nativa.sk
Jeseň  -  Martin Gavalier -  gavalier@artkruh.org
O ďalších podmienkach účasti ako Učiaci sa učiteľ vás poinformuje Patricia Pavlovská, (hlavný lektor kurzu).

Pripravujeme v roku 2020:

Na leto pripravujeme niekoľko zaujímavých akcií vyhradených len pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn. Týmito akciami chceme podporiť Vaše ďalšie vzdelávanie sa a získavanie skúseností v dizajnérskej práci, prípadne kariére permakultúrneho učiteľa.

5 dňový učiteľský kurz pre budúcich lektorov permakultúrnych kurzov
Permapárty - narodeninová oslava školy permakultúry  - zdieľanie skúseností dizajnérv s ich projektami
Exkluzívna EXKURZIA EX-kurzistov - 3-dňová pilotná exkurzia po permakultúrnych projektoch absolventov kurzu PDC.
Pri tejto príležitosti Vás pozývame, aby ste nám napísať na email, ktoré permakultúrne projekty by ste radi videli vy v rámci Slovenska (koho by ste radi navštívili). Prípadne prihláste svoj projekt do exkurzie.

Teším sa na Vás pri ďalšom čísle našich Noviniek.

Za celý tím projektu Škola permakultúry
Patricia Pavlovská

Tento e-mail ste obdržali, pretože ste sa zapísali na webovej stránke skola.permakultura.sk

Kontakt údaje:
OZ STRUK