Miestne jadro permakultúry Žilina

Sprievodkyňa: Janka Konáriková
Adresa: Žilina
Charakter sídla: areál a budova malej firmy
Rozloha: 1.200 m2
Príslušnosť k bioregiónu: Žilinská kotlina
Nadmorská výška: 370 m.n.m.
Vo virtuálnom svete: –

Popis miesta:
Areál a budova malej firmy vytvorené s ohľadom na trvalú udržateľnosť a minimálne zaťaženie životného prostredia. Súčasťou budovy sú dve zelené strechy. Intenzívna na pestovanie zeleniny a druhá extenzívna spolu s fotovoltaickými panelmi. Je tu vybudovaných viacero vodozádržných opatrení vrátane jazierka, kvitnúce trvalkové záhony, ovocný sad a začínajúca výsadba jedlého lesa. Tiež je tu množstvo úkrytov pre voľne žijúce živočíchy. V súčastnosti je toto miesto jedným z miestnych jadier Permakultúry SK, slúžiace na stretávanie ľudí a výmenu skúseností.

Čo si návštevníci môžu u nás kúpiť:

 

 

Termíny návštev

Letná sezóna 2022 je UKONČENÁ. Ak máte záujem o informácie pre nadchádzajúcu sezónu, vyplňte prihlasovací formulár. Tešíme sa na Vás v roku 2023 ?

V prihlasovacom formulári nájdete vždy iba najbližšie aktuálne termíny. Ak by ste mali záujem o nejaký termín, ktorý tam aktuálne nie je, napíšte nám na skolapermakultury@gmail.com.

Na všetky prehliadky sa môžete prihlásiť pomocou spoločného prihlasovacieho formulára. Na základe prihlásenia a uhradenia poplatku dostanete presnú adresu miesta.