Komunitná záhrada KOZA

Sprievodkyňa: Eliška Běhálková
Adresa: Nitra
Charakter sídla: komunitná záhrada 
Rozloha: 2.500 m2
Príslušnosť k bioregiónu: Dolná Nitra
Nadmorská výška: 190 m.n.m.
Vo virtuálnom svete: webstránka priestorypretvory.sk
                                           FB hideparkkoza

Popis miesta:
Komunitná záhrada KOZA je súčasťou nezávislého kultúrneho centra Hidepark v Nitre. V súčasnosti spája vyše 100 záhradkárov, ktorí sa starajú o 68 políčok rôznych veľkostí. Komunita záhradkárov je pestrá a tak vidieť políčka najrozmanitejších tvarov, farieb, experimentov či umenia. Nechýba jazierko zo starých vaní, kompostovisko, altánok na relax, spoločné jedlé zóny, zóna divočiny. Najviac si ceníme sociálného aspektu komunitnej záhrady, to, že v komunitnej záhrade sú zahrádkári rôzneho veku a navzájom se medzi sebou inšpirujú, zdieľajú si plodiny, rady, semienka, pomáhajú si a naviac vypestujú na malej ploche úrodu a môžu byť čiastočne potravinovo sebestační, lokálne a sezónne se stravovať. KOZA je otvorený priestor takže sa rôzni ľudia prichádzajú inšpirovať všakovakými kreatívno – zahrádkárskymi nápadmi našich zahrádkárov – ako napríklad vertikálne pestovanie, využívanie odpadov a ich pretvorenie napríklad na záhon.

Čo si návštevníci môžu u nás kúpiť: semená, sezónnu zeleninu a čerstvé bylinky

 

 

 

Termíny návštev:

Letná sezóna 2022 je UKONČENÁ. Ak máte záujem o informácie pre nadchádzajúcu sezónu, vyplňte prihlasovací formulár. Tešíme sa na Vás v roku 2023 ?

V prihlasovacom formulári nájdete vždy iba najbližšie aktuálne termíny. Ak by ste mali záujem o nejaký termín, ktorý tam aktuálne nie je, napíšte nám na skolapermakultury@gmail.com.

 

Na všetky prehliadky sa môžete prihlásiť pomocou spoločného prihlasovacieho formulára. Na základe prihlásenia a uhradenia poplatku dostanete presnú adresu miesta.