Záhrada pod dubmi

Sprievodkyňa: Marianna Piršelová
Adresa: Stupava
Charakter sídla: záhrada pri rodinnom dome
Rozloha: 1.300 m2
Príslušnosť k bioregiónu: Záhorie
Nadmorská výška: 200 m.n.m.
Vo virtuálnom svete: Future Gardens (FB stránka)

Popis miesta:
Mladá prírodná záhrada, trochu v meste, trochu pod lesom, kde neplatia hranice medzi úžitkovým a okrasným, kde nájdete jedlé zákutia aj trvalkové záhony prepletené do jedného celku. Intenzívny systém využitia priestoru vytvára ostrov pozitívnej zelenej deviácie, kde viacfunkčnosť prvkov, stohovanie a efektívne narábanie s dažďovou vodou pomáha udržiavať záhradu zdravú a životaschopnú. V hornej časti pozemku sa nachádza komunitné detské ihrisko, ktorí slúži deťom rodín z okolia. V prípade, že prídete na prehliadku s deťmi, bude to pre ne vítaným spestrením. Podarilo sa nám zachrániť malé dubové „súostrovie“, ktoré sa spolu s dobudovaným jazierkom a rozmanitými trvalkovými záhonmi stalo nosným prvkom atmosféry záhrady.

Čo si návštevníci môžu u nás kúpiť: prírodné mydlá a esenciálne oleje

Termíny návštev

Letná sezóna 2022 je UKONČENÁ. Ak máte záujem o informácie pre nadchádzajúcu sezónu, vyplňte prihlasovací formulár. Tešíme sa na Vás v roku 2023 ?

V prihlasovacom formulári nájdete vždy iba najbližšie aktuálne termíny. Ak by ste mali záujem o nejaký termín, ktorý tam aktuálne nie je, napíšte nám na skolapermakultury@gmail.com.

Na všetky prehliadky sa môžete prihlásiť pomocou spoločného prihlasovacieho formulára. Na základe prihlásenia a uhradenia poplatku dostanete presnú adresu miesta.

Ako sídlo vnímali návštevníci?

ZUZANA ULIČNÁ, ZÁHRADA POD DUBMI

„Na takejto prehliadke som bola prvýkrát, páčila sa mi. Najobohacujúcejšie sú pre mňa skúsenosti z praxe – umiestňovanie jednotlivých prvkov, voľba rastlín, ich rozmiestnenie, úžitok. Som vďačná aj za takúto možnosť upevňovať sa v presvedčení, že je možné v rôznych podmienkach žiť a tvoriť v súlade s prírodou.“