Seriál Budúca úroda už teraz

6-dielny seriál záhradníckych tém

Celým seriálom vás povedie lektorka a pestovateľka zeleniny Hedviga Gulová, ktorá u nás vedie aj kurz Záhradník. Jeden webinár spolulektoruje Paulína Urdová.
Seriál je zameraný na prierez druhmi zeleniny a princípmi pestovania týchto konkrétnych druhov. Pre niektoré je potrebné pripraviť priesady, iné sa dajú siať zo semien. Tu sa naučíte aj ako vyprodukovať vlastné semená, pripraviť priesady či začať svoju úrodu už v skorú jar vďaka parenisku.

Cena jednotlivých webinárov je 15 € / ks.
Celá séria: 60 €.

PODARUJTE PERMAKULTÚRU.
Stačí vyplniť prihlášku.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Parenisko

Trvanie: 2 hodiny

Nakupujete priesady? Kupujete prvú jarnú zeleninu, lebo sa neviete dočkať tej svojej? Predstavte si tohtoročnú jar  inak: vlastné parenisko, v ktorom všetko bujnie. Získajte základné informácie o tom, aké by malo byť, akú plochu potrebujete pre svoju záhradu a rodinu a aké sú princípy jeho správneho fungovania.

Predpestovanie priesad

Lektorky: Paulína UrdováHedviga Gulová
Trvanie: 2 hodiny

Chcete si vypestovať kvalitné priesady, ktoré budú zdravé a budú po výsadbe plynule pokračovať v raste? Nie ste si istí, či na to máte vhodné podmienky? Potrebujete si zostaviť vlastný kalendár pre výsev jednotlivých druhov? Dozviete sa o zdrojoch pre získanie kvalitných semien, o zakoreňovačoch, príprave pôdy a prihnojovaní.

Koreňová zelenina a hlúboviny

Trvanie: 2 hodiny

Koreňová je tá, čo má koreň omnoho dlhší ako 1 meter. A viete, že aj hlúbovinám koreň dorastá až do metra? Prinesieme vám nielen zaujímavosti, ale najmä veľmi praktické rady, ako sa nenadrieť, použiť všetky finty, ktoré "vymyslela" príroda a permakultúra ich zhrnula do princípov.

Plodová zelenina a strukoviny

Trvanie: 2 hodiny

Plodová zelenina dozrieva v lete, ale starostlivosť potrebuje od skorej jari. Takmer všetka pochádza z trópov a subtrópov? A chcete si ju dopestovať aj v podhorí? Ak si myslíte, že s fazuľou je to jednoduchšie, predstavíme vám aj ďalšie strukoviny a spôsoby ich pestovania.

Listová zelenina a cibuľoviny

Trvanie: 2 hodiny

Cé ako Cibuľa, Cesnak. eL ako šaLát, mangoLd, petržLen, rukoLa, vaLeriána, ale aj kôpor, špenát, štiav, čakanka, žerucha. Kde nájsť pre ne vhodné miesto, kedy ich vysiať, vysadiť, ako ich (ne)pestovať? Ktoré patira medzi rastliny krátkeho dňa a dajú sa pestovať len v určitom období.  A koľko ďalších benefitov nám poskytujú v permakultúre?

Semenárenie, základy

Lektor: Marcel Antal
Cena: 15 €
Trvanie: 2 hodiny

Prečo semenáriť, zásady semenárenia z vlastných zdrojov a osobitosti jednotlivých čeľadí. Ako vybrať vhodnú materskú rastlinu. Ako sa o semenné rastliny starať; správny čas na zber semien. Ako semená sušiť, uskladňovať?  Ktoré druhy sú vhodné pre začiatočníkov a ktoré pre pokročilých.  Najčastejšie mýty o semenárení

Technická stránka záznamov webinárov

• Záznamy sprístupňujeme štandardne na sedem dní - vždy od utorka 12:00 do nasledujúceho utorka 12:00. (Ak sa napríklad prihlásite v utorok, či stredu, záznam vám sprístupníme až nasledujúci utorok. A samozrejme až po uhradení objednávky).
  • Videá zdieľame súkromne cez youtube.com. V tomto prípade je potrebné na zhliadnutie záznamov mať prístup k Gmail účtu (Po dohode ho môžeme sprístupniť aj na účet Vášho blízkeho alebo známeho). V prípade, ak Gmail konto nemáte, nechcete a ani nepoznáte nikoho kto by účet mal, poskytneme vám Gmail účet vytvorený práve pre takýto prípad.

V prípade technických problémov nám napíšte na skolapermakultury@gmail.com alebo môžete kontaktovať našu kolegyňu Janu na telefónnom čísle +421 904 544 114.

Podpor našu misiu

pomáhame si navzájom

Naše kurzy, webináre aj iné aktivity chceme sprístupniť čo najširšiemu publiku.

Aj napriek nášmu silnému odhodlaniu by sme bez finančnej podpory ľudí, ktorí nám dôverujú mohli kráčať na našej ceste iba veľmi pomalými krokmi.

Budeme radi, ak nám vyjadríte svoju dôveru a pomyselne sa stanete našou súčasťou prostredníctvom pravidelných príspevkov (i v drobnej sume), alebo jednorázového príspevku prostredníctvom bezpečného systému cez portál "darujme". https://bit.ly/skolapermakultury