Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

• Táto udalosť už prebehla.

Farmársky festival Poprad

15. júna 2018 - 17. júna 2018

Permakultura SK a Škola Permakultúry vyrážajú za Vami do Popradu na Farmársky festival. Máme pre vás pripravené zaujímavé workshopy, ukážky a knihy na predaj s permakultúrnou tematikou. Vidíme sa čoskoro!

V stánku Permakultury SK a ŠKOLY PERMAKULÚRY zažijete a uvidíte:

• ako si pripraviť a používať biouhlie na zúrodňovanie pôdy
  • ako pracovať so zeleným hnojením
  • ako pracovať s vermikompostérmi
  • ako kompostovať
  • ako si vybudovať vyvýšené záhony
  • ako si urobiť zákvasy na podporu rastu rastlín
  • ako správne kombinovať rastliny v záhonoch
  • ako si navrhnúť vlastnú záhradu

Popradský Farmársky Festival vznikol na základe dlhodobej spolupráce miestnych producentov potravín, lokálnych reštaurácii a neziskovej organizácie Slow Food Tatry. Našim spoločným cieľom je propagovať a podporovať produkciu a spotrebu lokálnych, remeselných – Dobrých, Čistých a Férových potravín, vytvárať nové partnerstvá medzi producentami, koproducentami – spotrebiteľmi. Prečo je farmársky trh v SPIŠSKEJ SOBOTE ? Už v roku 1567 získalo mesto jarmočné právo a tak bol v Spišskej Sobote v sobotu TRH !!! Spišská Sobota bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najstaršia písomná zmienka turistického skvostu Spiša sa nachádza z roku 1256. Mestečko vzniklo na území slovanskej trhovej osady a na križovatke obchodných ciest. V dejinách najvýznamnejšie z hornospišských miest, v Uhorsku okresné mesto Spišskej stolice. Bola centrom cechov (obuvnícky, čižmársky, krajčírsky, kožušnícky a gombičkársky), obchodu aj kultúrneho života. Vďaka svojej výhodnej polohe sa vyvinula na trhové mesto (odtiaľ aj názov) a po príchode nemeckých kolonistov odvážne konkurovala takým centrám Spiša akými vtedy boli Levoča a Kežmarok.

Začiatok:
15. júna 2018