NAHLIADNI

Pozývame ťa spolu s tvojou rodinou alebo priateľmi na návštevu našej školskej FARMY.
Pre návštevou farmy v Hrušove, navštív ešte našu VIRTUÁLNU FARMU.

Škola permakultúry sídli v Hrušove, v okrese Veľký Krtíš. Ak ste tu ešte neboli a máte strach, že tu nie je čo vidieť a je tu nuda, prezrite si informácie o mieste, kde žijeme. Hrušov patrí medzi veľmi rázovité obce s výrazne zachovanými tradíciami v architektúre, kultúre. U nás môžete ochutnať miestne samorodé víno, zajedať ho lepníkmi alebo domácim chlebíkom a pritom si posedieť v unikátnych tufových vínnych pivničkách alebo sa prejsť po okolí, navštíviť mieste ekocentrum Bylinka pod lipkou, miestnych ekologických a permakultúrnych farmárov či sa zájsť okúpať do Dudiniec alebo si pozrieť jedinečnú gaštanicu pri kaštieli v Modrom Kameni. Alebo sa v auste zastavte na veľkolepom festivale lokálnych tradícii Hontianska paráda. Prečítajte si viac o Hrušove.

Pozývame vás na prehliadku farmy prostredníctvom našej interaktívnej mapy. Nie všetko je už zrealizované, ale základný koncept permakultúrneho dizajnu už máme vytvorený. Keďže farma sa nachádza v prostredí, ktoré je veľmi extrémne čo sa týka klimatických podmienok, je to riadna výzva. Veľa pracujeme s vodnými systémami a rekultiváciou pôdy a teda testujeme viaceré vo svete známe permakultúrne techniky a overujeme ich fungovanie v našich stredoeurópskych podmienkach. Vstúpte k nám...