Aktuálne webináre

Najbližšie živé webináre nás čakajú na jeseň 2023. Počas leta si môžete pozrieť záznamy webinárov alebo sa pridať na naše komentované prehliadky.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

pomáhame si navzájom

Naše kurzy, webináre aj iné aktivity chceme sprístupniť čo najširšiemu publiku.

Aj napriek nášmu silnému odhodlaniu by sme bez finančnej podpory ľudí, ktorí nám dôverujú mohli kráčať na našej ceste iba veľmi pomalými krokmi.

Budeme radi, ak nám vyjadríte svoju dôveru a pomyselne sa stanete našou súčasťou prostredníctvom pravidelných príspevkov (i v drobnej sume), alebo jednorázového príspevku prostredníctvom bezpečného systému cez portál "darujme". https://bit.ly/skolapermakultury

WEBINÁRE ZDARMA

Podpor našu misiu

DROBNÁ ARCHITEKTÚRA - úvod

Lektor: Klára Mydliarová

Chodníčky, múriky, treláže, altánky, pergoly, plôtiky, terasy, fontánky, mostíky, či umelecké predmety, to všetko a ešte viac zahŕňa slovné spojenie drobná architektúra v záhrade. Ako si vybrať z množstva možností? Ako správne navrhnúť, umiestniť a stvárniť prvky práve vo vašej záhrade, aby boli funkčné a zároveň estetické? A ako ich dostať z papiera do reality? S pomocou permakultúrnych princípov sa na to pozrieme v tomto webinári.

Aj vďaka tebe môžeme vzdelávať kvalitne a udržateľne.
CHCEM DAROVAŤ

Podpor našu misiu

Ako (Ne)včeláriť

Lektor: David Turčáni

Očami včelára-environmentalistu sme sa pozreli na tému chovu včiel a opeľovania krajiny. Netradične: láskavo, aj kriticky. Porozprávali sme sa o prirodzených opeľovačoch a o úlohe včelárenia v krajine. Skúsili sme tiež zodpovedať otázku, kedy je vhodné začať s chovom včiel a kedy to žiaduce už nebude.

Aj vďaka tebe môžeme vzdelávať kvalitne a udržateľne.
CHCEM DAROVAŤ

Webináre vysielané naživo

PRE ZÁZNAMY odvysielaných WEBINÁROV kliknite SEM.

Po korektnom vyplnení prihlasovacieho formulára Vám do 4 pracovných dní príde od nás potvrdzovací e-mail. V prípade, že ste e-mail nedostali, OVERTE SI VAŠE PRIHLÁSENIE na skolapermakultury@gmail.com. Ďakujeme.

Technická stránka webinárov

Naše webináre prebiehajú cez aplikáciu ZOOM.

• Aplikáciu si môžete nainštalovať, odporúčame však nenechať si inštaláciu na poslednú chvíľu.
  • V prípade, že si nechcete aplikáciu inštalovať, odporúčame pozrieť si krátke inštruktážne video.

Ako to funguje? E-mail obsahujúci ZOOM link pre konkrétny webinár zasielame vždy deň vopred. Prihlasujte sa až v deň webinára, ideálne od 16:45. Systém vás privedie do "čakárne", kde počkáte, kým vám admin sprístupní samotný webinár.

V prípade technických problémov nám napíšte na skolapermakultury@gmail.com alebo môžete kontaktovať našu kolegyňu Janu na telefónnom čísle +421 904 544 114.

Čo povedali o webinároch

Zuzana Papp, Webinár: Ako (ne)kompostovať

Webinar bol skvelý. Kompostujem už roky a tejto téme sa dlhodobo venujem, a preto sa považujem za pokročilejšieho "kompost majstra" no aj napriek tomu som si odniesla z webinára množstvo zaujímavých informácií, o ktorých som netušila. Za veľmi prínosné bolo pre mňa použitie orechových listov a popola ináč ako do kompostu (pre zvieratá). Naozaj výborné tipy.

Andrea Briedová, Webinár: Biotopy v záhrade

Ja žijem princípami permakultúry prakticky od mladosti akosi intuitívne, kedy som si myslela že som iná. Pre mňa zaujímavé a radostné je, že teraz keď je to podložené aj publikáciami, kurzami atď. sa mi vlastne potvrdila správnosť môjho uvažovania. Teším sa a vychutnávam si vaše kurzy, veľa o tejto problematike už viem aj mám odskúšané, ale vždy sa niečo nájde čo som nevedela, alebo nejaká drobnosť, čo mi zapadne do komplexného pohľadu. Robíte to veľmi  dobre, aj pre začiatočníkov aj pre starých prírodníkov.

Eva Belanová, Webinár: Kvitnúce lúky v PK záhrade

Keďže pracujem v profi ochrane prírody už 20 rokov a pôsobím ako botanik (okrem iného ... a aj envirovýchova) - venujem sa hlavne travinnobylinným spoločenstvám - táto téma mi vôbec nebola cudzia. Pravidelne sa stretávam aj s botanikmi zo SAV na odborných prednáškach (pokiaľ mi čas dovolí), a tak prepojenie na odborné dáta získané priamo v teréne skutočne oceňujem. Lektorka Katarína vystupovala skutočne profesionálne, presvedčivo a mimoriadne príjemne.