LEKTORSKÝ KURZ

Cena kurzu vrátane ubytovania a plnej penzie 350 €
Informácie k možným zľavám

TRVANIE

4 DNI prezenčne 29.2. - 3.3. 2024 v Hrušove (okres VK)
1 ONLINE ŽIVÉ stretnutie
2 záznamy webinárov

PODMIENKY ABSOLVOVANIA  LEKTORSKÉHO KURZU

HLAVNÁ LEKTORKA:
Ing. Patricia Pavlovská DPD

Chcete šíriť permakultúra a mať pri tom úspech?
  • Kurz je určený pre tých, ktorí
    sa rozhodli ísť dráhou lektora permakultúrnych kurzov a
    chcú získať zručnosti v lektorovaní a prednášaní v akejkoľvek téme.
    Kurz sa venuje získaniu kompetencií v príprave vyučovacej hodiny,
    jednodňového vzdelávania až po niekoľkodňový kurz.
    Naučíte sa ako zaujať a motivovať účastníkov vašej aktivity k reálnej zmene.
    Čo sa prakticky skrýva za slovami vzdelávanie a výchova.
    Ako si nastaviť dynamiku kurzu a tak udržať pozornosť vašich žiakov.
    Pozrieme sa aj na pragmatickú stránku aktivít - rozpočtovanie.

Na kurze sa naučíte

1 x ONLINE STRETNUTIE (cez aplikáciu zoom)
PRAKTICKÁ ČASŤ KURZU - 4 DNI - obec Hrušov
(okres Veľký Krtíš)
Začína sa sa vo štvrtok o 10:00, končí v nedeľu o 14:00.

♦ Prakticky si vyskúšate lektorovanie lekcie pred "žiakmi" so spätnou väzbou.
♦ Získate praktické vhľady na vaše osobné nedostatky pri prednášaní a nástroje ako ich zlepšiť a tým získať väčšie sebavedomie pri prednášaní.
♦ Rozlúštime spoločne záhadu KEMSAK teórie 🙂

♦ Naučíte sa vytvoriť si prípravu na hodinu tak, aby vás nič počas lektorovania "nezaskočilo".
Získate vedomosti o pojmoch z didaktiky: metódy, formy, nástroje, atmosféra, diagnostika a evaluácia.
♦ Získate inšpirácie pre interaktívne vedenie vyučovania.
♦ Ozrejmíme si, čo sú to vzdelávacie, výchovné a psychomotorické ciele a ako ich dosahovať s ľahkosťou - minimálne úsilie učiteľa = maximálny posun žiaka.
♦ Naučíte sa postupy pri tvorbe kurzu - dynamika kurzu, rozpočtovanie kurzu.

podmienky pre absolvovanie tohto kurzu

______________________________________________________________________________________________________

1 deň

Prezentácia pripravenej lekcie a jej spoločné zhodnotenie - spätná väzba. Archetypy študentov. Aký má byť učiteľ. KEMSAK teória.

2. deň

Didaktické pojmy a ich uplatnenie do praxe: metódy, formy, nástroje, atmosféra kurzu. Prejdeme si interaktívne metódy a didaktické hry. Ako vyladiť "kanály" prijímania informácií žiakov. Ako funguje pamäť a ako dosiahnuť dlhodobé zapamätanie učeného.

3. deň

Ako vytvoriť deň na kurze, aby vznikla príjemná dynamika kurzu. Ako na rozpočtovanie kurzu. Čo tvorí "pozadie" kurzu. Príprava "novej" lekcie kurzu.

4. deň

Vzájomné zdieľanie naučeného cez lektorovanie novo-pripravenej lekcie. Inšpirácie ako učiť permakultúru hravo, zaujímavo. Voľný vstup pre všetkých, čo už tento kurz absolvovali.

Online stretnutie - PREDPRÍPRAVA NA KURZ

Na webinári si povieme čo sú to vzdelávacie, výchovné a psychomotorické ciele. Čo znamená, že učiteľ učí. Povieme si podrobnosti ohľadne prípravy vašej vyučovacej hodiny, ktorú odprezentujete pre nás ostatných na začiatku kurzu. Každý si zvolí tému lekcie: optimálne vyberajte z permakultúrnych princípov.

Stretnutie bude cez aplikáciu ZOOM. Pokiaľ ste zatiaľ ZOOM nepoužívali, tu nájdete viac informácií.

DOPLNKOVÉ ZÁZNAMY WEBINÁROV

Kurz vám ešte ponúka

EXKURZIA

Prehliadky permakultúrnych farmier v Hrušove. Okrem našej je nutné ostatné dohodnúť vopred.

WELLNESS

Po dohode s prevádzkovateľmi sauna, masáže, prípadne návšteva miestnych vínnych pivníc.

ZÁŽITKY

Turistika v okolí Hrušova - kalvária, vyhliadková veža, hrad Čabraď, náučný chodník Hrušov.

KOMUNITA KURZU

Podpora komunity,  zdieľanie skúseností lektorov a "spolužiakov" počas aj po ukončení kurzu.

Povedali o kurze

Miriam Kolesárová (2022)

Učitelský kurz bol výnimočný zážitok na celý život. Paťa je skvelá lektorka, ktorá na sebe stále pracuje a je ochotná svoje vedomosti a zručnosti zdieľať a pomôcť každému stať sa lepším - nielen lektorom, ale aj človekom. Na kurze bola teória krásne skĺbená s praktickou časťou a kopou zábavy. Odporúčam každému, kto chce pracovať s ľuďmi.

Ema Knéblová (2022)

Odporúčam každému, kto sa chce permakultúre venovať i za hranicami svojej záhrady a vzdelávať ľudí. Študujem učiteľstvo na magisterskom stupni a ak mám byť úprimná, tak tento kurz ma ako učiteľku/lektorku posunul v určitých oblastiach oveľa ďalej, než samotná univerzita a vďaka Patricii, ktorú vnímam ako úžasnú lektorku, sa cítim teraz dostatočne pripravená na šírenie permakultúry do čo najširších kruhov ľudí. Vďaka tomuto kurzu mám už za sebou svoj prvý workshop a plánujem v blízkej dobe ďalšie :-)) . Veľká vďaka za možnosť zúčastniť sa.

Na kurze si môžete zakúpiť

SEMIENKA

Zelené hnojenie - rôzne druhy, vhodné aj ako medziplodiny k zelenine.

NÁRADIE

Záhradnícke náradie, koliesko na vysádzanie.

KNIHY

Publikácie o pestovaní zeleniny, permakultúre a záhradníčení. Ďalšiu našu ponuku nájdete na www.darceky.sk

LOKALNE PRODUKTY

Lokálne produkty a hand-made výrobky podľa aktuálnej ponuky počas kurzu.

Podmienky pre absolvovanie kurzu

Podmienkou pre prihlásenie je: absolvovanie PDC kurzu (kurz Permakultúrny dizajn), prípadne absolvovanie kurzu Úvod do permakultúry, pokiaľ sa práve chystáte na Úplný kurz permakultúrneho dizajnu.
Lektorský kurz je nevyhnutnou súčasťou nadstavbového vzdelávania sa v permakultúre, ak ste sa rozhodli učiť certifikované kurzy permakultúry - PDC kurz (permakultúrny dizajn), prípadne Úvod do permakultúry a pod.

ONLINE STRETNUTIA

V čase od 17:00 do 19:30 hod. cez aplikáciu ZOOM.
Aplikáciu si môžete nainštalovať, odporúčame však nenechať si inštaláciu na poslednú chvíľu.
V prípade, že si nechcete aplikáciu inštalovať, odporúčame pozrieť si krátke inštruktážne video.
Pokiaľ sa nemôžete zúčastniť, stále si viete prehrať záznam živého stretnutia.
Prístup k záznamom dostávate automaticky, počas celého priebehu kurzu.