Nitriansky kraj

Na všetky prehliadky sa môžete prihlásiť pomocou spoločného prihlasovacieho formulára. Na základe prihlásenia a uhradenia poplatku dostanete presnú adresu miesta.

Letná sezóna 2021 je uzatvorená. Ak máte záujem dozvedieť sa o otvorení sezóny prehliadok v roku 2022, vyplňte prihlasovací formulár.

______________________________________________________________________________________________________

Zoznam sídiel

Komunitná záhrada KOZA

Sprievodkyňa: Eliška Běhálková
Adresa: Nitra
Charakter sídla: komunitná záhrada 
Rozloha: cca 2.500 m2
Popis miesta:
Komunitná záhrada KOZA je súčasťou nezávislého kultúrneho centra Hidepark v Nitre. V súčasnosti spája vyše 100 záhradkárov, ktorí sa starajú o 68 políčok rôznych veľkostí. Komunita záhradkárov je pestrá a tak vidieť políčka najrozmanitejších tvarov, farieb, experimentov, či umenia. Nechýba jazierko zo starých vaní, kompostovisko, altánok na relax, spoločné jedlé zóny, zóna divočiny.

Viac o sídle...

Ukážková prírodná záhrada v Dlhej nad Váhom

Sprievodkyňa: Zuzana Pastorková
Adresa: Dlhá nad Váhom
Charakter sídla: rodinna a produkčná záhrada
Rozloha: 2.700 m2
Popis miesta:
V záhrade neďaleko Váhu sa pestuje tradičná aj menej známa domáca zelenina, bylinky, kvety a ovocie. Pravidelne otvára svoje brány pre verejnosť v rámci Víkendu otvorených parkov a záhrad, počas ktorého sa tu organizujú rôzne workshopy, prednášky a dielničky pre deti. Návštevníci si môžu pozrieť a zažiť, ako funguje bezorebné hospodárenie v praxi. Popri záhonoch v tvare kľúčovej dierky pestujeme aj v lánoch, na ktorých rotujeme pestované plodiny, bylinky a zelené hnojenie.

Viac o sídle...