Novinky z dielne Školy permakultúry

Ahoj reader !

Čo pripravujeme najbližšie

Festival Permakultura v meste - OKRAJE / HRANICE

VSTUPENKY  V PREDPREDAJI DOSTUPNÉ NA STRÁNKE:

V predpredaji zvýhodnená cena vstupenky do 29.2.2020

Hlavným organizátorom festivalu je Permakultura SK. My sa pripájame s doplňujúcim programom.

PROGRAM FESTIVALU:

Tento rok sme pre vás pripravuje doplnokový program:
* skúsenosti z permakultúrnych projektov absolventov kurzu Permakultúrny dizajn:

Levanduľová farma Anky Banholzer z Detvianskej Huty
       Rodový statok Bystrianskych od Púchova
       Život s bylinkami Miladky Antalovej z Párnice

* prednášku s Martinou Junga a Igorom Miháľom o vzťahoch a komunikácii tak dôležitých pre úspešné uskutočnenie životného permakultúrneho projektu

* poradňu, kde môžete osloviť permakultúnych dizajnérov s problémami, ktorým vo svojom permakultúnom dizajne čelíte

* workshopy pre dospelých o výrobe fermentovanej zeleniny (Hedviga Gulová) a kefíri (Matej Svorad Sabó) spojený s krstom knihy Domáci liečivý kefír

* stánok s informáciami o našich aktivitách a ako sa do nich zapojiť

* hravé workshopy pre deti

Pre absolventom kurzu Permakultúrny dizajn PDC:

možnosť zapojiť sa do poradne ako konzultant  - možnosť prezentovania svojej profesionálnej činnosti ako aj možnosť získania nových zákazníkov
PRIHLÁSITE SA PROSÍM VOPRED u Paulíny Urdovej paulina.urdova@gmail.com

3. - 5. 4. 2020 HRUŠOV - Workshop Zakladanie vetrolamov

Lektor: Martin Kolník

Seminár s praktickým workshopom pod vedením skúseného arboristu a permakultúrneho dizajnéra Martina Kolníka. Seminár je zameraný na teoretické aj praktické zvládnutie správnych techník návrhu a realizácie vetrolamov, lesných pásov a vzrastlých živých plotov.

22. - 25. 4. 2020 MÁLAŠ - Kurz Záhradník
                           Lektor: Hedviga Gulová

14. - 17. 5. 2020 HRUŠOV - Kurz Včelár

Lektor: David Turčáni

12. 7. 2020 BRDÁRKA - Kurz Semenárenie

Lektor: Marcel Antal

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

18.9. - 29.11. 2020 PRENČOV - Kurz Permakultúrny dizajn Jeseň

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Všetky naše kurzy a aktivity viete darovať svojim blízkym ako darček. My Vám k tomu vystavíme krásny darčekový poukaz na meno obdarovaného.

VIP akcie pre absolventov
kurzu Permakultúrny dizajn (PDC kurz)

Absolventom kurzu Permakultúrny dizajn ponúkame možnosť zúčastniť sa opätovne kurzu ako učiaci sa učiteľ.
Podmienkou je plná účasť na kurze, nielen vybrané víkendy.
Učiaci sa učiteľ si platí len stravu a ubytovanie po dohode s organizátorom. V prípade záujmu kontaktujte organizátora vybraného kurzu:

Jeseň  -  Martin Gavalier -  gavalier@artkruh.org
O ďalších podmienkach účasti ako Učiaci sa učiteľ vás poinformuje Patricia Pavlovská, (hlavný lektor kurzu).

Pripravujeme v roku 2020:

Na leto pripravujeme niekoľko zaujímavých akcií vyhradených len pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn. Týmito akciami chceme podporiť Vaše ďalšie vzdelávanie sa a získavanie skúseností v dizajnérskej práci, prípadne kariére permakultúrneho učiteľa.

Učiteľský kurz - permakultúrne pedagogické minimum

Učiteľský kurz je určený pre absolventov PDC kurzu (kurz Permakultúrny dizajn), ktorí sa rozhodli ísť dráhou lektora permakultúrnych kurzov. Kurz sa venuje získaniu kompetencií lektorovaní od prípravy kurzov, cez vedenie, vzdelávanie, výchovu až po vyhodnocovanie kurzu. Zaoberá sa dynamikou kurzu, atmosférou na kurze, formami, metódami, nástrojmi výchovy a vzdelávania dospelých, diagnostike a evaluácii práce študentov a lektorov.

Zistiť viac.

5-dňový učiteľský kurz

29.6. - 3.7. 2020 HRUŠOV Seminár pre budúcich lektorov permakultúrnych kurzov

Permapárty

3. - 5. 7. 2020 HRUŠOV Narodeninová oslava školy permakultúry  - zdieľanie skúseností dizajnérv s ich projektami

Exkluzívna EXKURZIA EX-kurzistov

14. - 16. 8. 2020 Pilotná exkurzia po permakultúrnych projektoch absolventov kurzu PDC.
Pri tejto príležitosti Vás pozývame, aby ste nám napísať na email, ktoré permakultúrne projekty by ste radi videli vy v rámci Slovenska (koho by ste radi navštívili). Prípadne prihláste svoj projekt do exkurzie.te sem pre pridanie nadpisu alebo textu.

Teším sa na Vás pri ďalšom čísle našich Noviniek.

Za celý tím projektu Škola permakultúry
Patricia Pavlovská

Tento e-mail ste obdržali, pretože ste sa zapísali na webovej stránke skola.permakultura.sk

Kontakt údaje:
OZ STRUK