Novinky z dielne Školy permakultúry

V spolupráci s organizáciou Permakultura SK Vám ponúkame
KAŽDÚ STREDU OD 20,00 hod. ONLINE streamované diskusie

pod vedením Jozefa Fekiača cez ZOOM
na rôzne permakultúrne témy.
Už si môžete pozrieť predošlé 2 videá (naposledy to boli kuríny) na facebokovej stránke Permakultura SK.

Najbližšiu stredu 13.5.2020 o 20,00 hod.
- Mikrobiológia pôdy -

hosťom bude učiteľ Školy permakultúry: Timotej Szabo

V rámci portfólia školy ponúkame jeho vynikajúci kurz Mikrobiológia pôdy v rukách roľníka, kde sa dozviete nielen teóriu ako fungujú pôdne mikroorganizmy, ale hlavne získate kopec praktických návodov ako vašu pôdu oživiť, zúrodniť a zušľachtiť.

Online konferencia O úspešnom farmárčení

Ak Vás zaujíma, ako to robia permakultúrny farmári, ktorí sú úspešní nielen v práci s krajinou ale v podnikaní, pozrite si 3 dni online vysielania Michaela Kilpatricka

Thriving Farmer Summit

Pestovanie ovocia, zeleniny, microgreen produkty, konope a chov zvierat očami ekonomicky, sociálne aj maketingovo úspených farmárov. Návody, odporúčania a príklady dobrej praxe.
Stačí sa prihlásiť, prezentácie sú ZDARMA. (v anglickom jazyku)

Prezentácie nemusíte odpozerať každý deň za sebou počas troch dní,
viete sa k nim kedykoľvek vrátiť a pozerať ich v rôzne dni.

Novinky zo školskej farmy

Strávte deň na našej farme

Keďže ešte stále nie sú povolené hromadné akcie, pozývame Vás na individuálnu návštevu našej školskej farmy. Radi Vám poukazujeme, ako to u nás funguje. Poradíme v oblasti starostlivosti o pôdu, pestovania, farmárčenia aj permakultúrneho dizajnu.

Ak budete mať chuť, môžete sa k nám pripojiť aj pracovne a priučiť sa ako sa postarať o rôzne domáce zvieratá, ako spracovávať produkty farmy či ako zúrodniť svoju pôdu.

Deti sú vítané.
Ak máte chuť zostať aj cez noc, ponúkame skromné ubytovanie.

Prosíme, aby ste si vopred rezervovali termín:
skolapermakultury@gmail.com
Tel: Patricia  0918 525 181

Cena konzultácií / návštevy bude určená po vzájomnej dohode.

Čerstvé a zdravé na váš stôl

Máme už v ponuke rozmanité produkty od sliepočiek, kozičiek aj prasiatok. Radi sa s Vami o ne podelíme. Kúpou podporíte projekt Školy permakultúry ale hlavne, získate jedlo vyrobené pre vás s láskou a odhodlaním robiť to čo najprirodzenejšie pre ľudí, zvieratá aj krajinu.

Produkty z našej školskej farme nájdete na: Ponukový list farmy
Predbežnú nezávislú objednávku urobíte cez: https://forms.gle/LrcqM74e6Ut3wvrn9

Na farme vás radi uvítame aj na tomto kurze:

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Tento kurz je vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Kurz Permakultúrny dizajn Jar 2020

Pre študentov jarného kurzu sme vytvorili ONLINE VZDELÁVANIE cez ZOOM, kde si spoločne budeme zdieľať naše názory a skúsenosti s permakultúrnym dizajnom.  Táto forma vzdelávania nie je náhrada prezenčnej formy, len doplnenie do doby, kým bude umožnené absolvovanie kurzu v reálnych podmienkach.

Virtuálna trieda je predbežne plánovaná 1x týždenne na max. 90 minút vo večerných hodinách po dohode so študentami prihlásenými na kurz PDC Jar 2020. Ak máte chuť sa k nim pripojiť AJ VY (hoci nie ste reálne účastníkmi totho kurzu), po dohode s hlavným lektorom môžete, pokiaľ sa na hodine nezúčastia všetci študenti daného kurzu.
Prihlásiť sa môžete u Patricie.

Najbližšie kurzy Školy permakultúry

12. 7. 2020 BRDÁRKA - Kurz Semenárenie

Lektor: Marcel Antal

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

18.9. - 29.11. 2020 PRENČOV - Kurz Permakultúrny dizajn Jeseň

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Všetky naše kurzy a aktivity viete darovať svojim blízkym ako darček. My Vám k tomu vystavíme krásny darčekový poukaz na meno obdarovaného.

Hľadám si svojho perma-dizajnéra!

Na festivale Permakultúra v meste v Žiline sme si s absolventami kurzov urobili krátke stretnutie, kde sme sa rozprávali o výraznejšej podpore pre absolventov kurzov. Okrem nižšie uvedených aktivít sme by sme chceli vytvoriť skutočne aktívny zoznam dizajnérov, ktorí chcú navrhovať záhrady a projekty pre iných.

Ak máte chuť navrhovať projekty pre iných, zašlite nám na adresu školy nasledovné informácie a my vás zaradíme do zoznamu odporúčaných dizajnérov. Tento zoznam bude čiastočne verejný a ľudia si budú môcť sami vybrať svojho dizajnéra. Radi by sme tieto informácie zverejnili aj v interaktívnej mape pre ľahšie vyhľadávanie.

Pre zaradenie do zoznamu nám pošlite:

Meno, priezvisko
Rok v ktorom ste ukončili Dizajnérsky kurz
Vaša profesia a skúsenosti /ak je relevantné/
Bydlisko, Kraj v ktorom pôsobíte
Telefónny kontakt
Emailový kontakt, web stránka

vaše zameranie v permakultúrnom dizajne
ak nejaké máte (ovocinárstvo, zvieratá, stavby a pod...)

Pre GDPR platia podmienky uvedené na: http://skola.permakultura.sk/gdpr/

Zoznam budeme určite vylepšovať, pripravíme pre vás aj jednoduchú verziu prihlasovania cez nejaký formulár. Zverejnené budú mená a mesto, kraj ako aj zameranie dizajnéra. Ostatné údaje zatiaľ len na vyžiadanie od zákazníka.

Teším sa na Vás pri ďalšom čísle našich Noviniek.

Za celý tím projektu Škola permakultúry
Patricia Pavlovská

Tento e-mail ste obdržali, pretože ste sa zapísali na webovej stránke skola.permakultura.sk

Kontakt údaje:
OZ STRUK