Novinky z dielne Školy permakultúry

apríl  2024

Ahoj reader !

Čo pripravujeme najbližšie

Keďže sme žiaľ museli nateraz zrušiť všetky prezenčné formy kurzov, zvažujeme, ako by sme Vám vedeli byť nápomocný pri vzdelávaní v permakultúre aj keď všetci sedíme doma.

Zvažovali sme aj presun niektorých kurzov do verzie dištančnej prípadne online, ale keďže sú naše kurzy založené na praktických cvičeniach a spolupráci v tímoch, je to veľmi ťažké. Čo vieme ponúknuť sú prednášky s domácimi cvičeniami a tiež vzájomná výmena noviniek medzi nami všetkými.

V online verzii vieme ponúknuť jednoduchšie kurzíky zamerané na základy permakultúry, mali by ste záujem? Ak áno, napíšte nám na adresu skolapermakultury@gmail.com alebo cez našu FB stránku.

Jeden takýto online kurzík pre vás pripravil Jozef Fekiač od 4.4.2020.

Ďalšou možnosťou je poradňa: môžete nám písať vaše otázky a my sa môžeme na ne pokúsiť odpovedať, prípadne vám odporučiť vhodné publikácie, stránky a pod. Radi by sme ale otázky a odpovede poradne publikovali na webe, v tomto buletine a FB, aby boli odpovede dostupné širšej verejnosti a nemuseli sme sa opakovať s odpoveďami.

K šíreniu pozitívnych nápadov a inšpirácií chceme prispieť aj krátkymi videami alebo fotkami a článočkami, ktoré môžete zasielať aj vy! čo doma v rámci tvorby svojho projektu práve robíme? Staviate? Sadíme? Ošetrujete? budujete si zónu 00 alebo vlastnú rodinnú komunitu?
Zdieľajme tieto pozitívne "práce" medzi sebou, aby sme sa necítili tak osamelo :-) Keď sa nám podarí spustiť nejakú vhodnú aplikáciu alebo formu zdieľania, hneď vás pripojíme.

Navrhnite vy sami formu inú, ako len nesúrodé zdieľanie na FB, kde sa nie vždy dostanú k informácií tí, čo ju potrebujú ...
Podporte školu svojím know-how v technológiách!!!

Novinky zo školskej farmy

Na školskú farmu nám pribudlo 11 nových kozliatok. Realizovali sme v tomto období prístavbu maštale a čoskoro sa podelíme nejakou formou o naše poznatky ohľadne budovania takejto stavby, najmä o praktické detaily riešenia trasovania, skladovania a iných prác ako je kŕmenie, dojenie a pod.

Nie len o chove rôznych domácich zvierat sa dozviete na kurze:

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Tento kurz je vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Najbližšie kurzy Školy permakultúry

14. - 17. 5. 2020 HRUŠOV - Kurz Včelár

Lektor: David Turčáni

12. 7. 2020 BRDÁRKA - Kurz Semenárenie

Lektor: Marcel Antal

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

18.9. - 29.11. 2020 PRENČOV - Kurz Permakultúrny dizajn Jeseň

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Všetky naše kurzy a aktivity viete darovať svojim blízkym ako darček. My Vám k tomu vystavíme krásny darčekový poukaz na meno obdarovaného.

Hľadám si svojho perma-dizajnéra!

Na festivale Permakultúra v meste v Žiline sme si s absolventami kurzov urobili krátke stretnutie, kde sme sa rozprávali o výraznejšej podpore pre absolventov kurzov. Okrem nižšie uvedených aktivít sme by sme chceli vytvoriť skutočne aktívny zoznam dizajnérov, ktorí chcú navrhovať záhrady a projekty pre iných.

Ak máte chuť navrhovať projekty pre iných, zašlite nám na adresu školy nasledovné informácie a my vás zaradíme do zoznamu odporúčaných dizajnérov. Tento zoznam bude čiastočne verejný a ľudia si budú môcť sami vybrať svojho dizajnéra. Radi by sme tieto informácie zverejnili aj v interaktívnej mape pre ľahšie vyhľadávanie.

Pre zaradenie do zoznamu nám pošlite:

Meno, priezvisko
Rok v ktorom ste ukončili Dizajnérsky kurz
Vaša profesia a skúsenosti /ak je relevantné/
Bydlisko, Kraj v ktorom pôsobíte
Telefónny kontakt
Emailový kontakt, web stránka

vaše zameranie v permakultúrnom dizajne
ak nejaké máte (ovocinárstvo, zvieratá, stavby a pod...)

Pre GDPR platia podmienky uvedené na: http://skola.permakultura.sk/gdpr/

Zoznam budeme určite vylepšovať, pripravíme pre vás aj jednoduchú verziu prihlasovania cez nejaký formulár. Zverejnené budú mená a mesto, kraj ako aj zameranie dizajnéra. Ostatné údaje zatiaľ len na vyžiadanie od zákazníka.

VIP akcie pre absolventov
kurzu Permakultúrny dizajn (PDC kurz)

Pripravujeme v roku 2020:

Na leto pripravujeme niekoľko zaujímavých akcií vyhradených len pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn. Týmito akciami chceme podporiť Vaše ďalšie vzdelávanie sa a získavanie skúseností v dizajnérskej práci, prípadne kariére permakultúrneho učiteľa.

5-dňový učiteľský kurz

29.6. - 3.7. 2020 HRUŠOV Seminár pre budúcich lektorov permakultúrnych kurzov

Permapárty

3. - 5. 7. 2020 HRUŠOV Narodeninová oslava školy permakultúry  - zdieľanie skúseností dizajnérv s ich projektami

Exkluzívna EXKURZIA EX-kurzistov

14. - 16. 8. 2020 Pilotná exkurzia po permakultúrnych projektoch absolventov kurzu PDC.
Pri tejto príležitosti Vás pozývame, aby ste nám napísať na email, ktoré permakultúrne projekty by ste radi videli vy v rámci Slovenska (koho by ste radi navštívili). Prípadne prihláste svoj projekt do exkurzie.te sem pre pridanie nadpisu alebo textu.

Teším sa na Vás pri ďalšom čísle našich Noviniek.

Za celý tím projektu Škola permakultúry
Patricia Pavlovská

Tento e-mail ste obdržali, pretože ste sa zapísali na webovej stránke skola.permakultura.sk

Kontakt údaje:
OZ STRUK