Novinky z dielne Školy permakultúry

Už túto sobotu 7.3.2020 sa na Vás tešíme na
Festivale PERMAKULTURA V MESTE

STAŇ sa počas festivalu KONZULTANTOM- DIZAJNÉROM

ZAPOJ SA DO PORADNE a ukáž svoje dizajnérske zručnosti a chyť si nových zákazníkov na dizajnovanie:
PRIHLÁSTE SA PROSÍM VOPRED u Paulíny Urdovej paulina.urdova@gmail.com

Ak máte záujem NECHAŤ SI ZKONZULTOVAŤ SVOJ PROJEKT počas festivalu, ráno sa príďte zapísať do zoznamu v stánku Školy permakultúry. Počet konzultácií v tento deň je obmedzený. Konzultovať sa budú skôr konkrétne problémy, nie celé dizajny.
Nezabudnite si priniesť adekvátne podklady: mapy, fotky, videá a konkrétne otázky pre dizajnérov!

STRETNUTIE ABSOLVENTOV kurzov od 17,30 do 18,15 hod
(toto nenájdete v oficiálnom programe festivalut)

1. Ponuka veľkých aj malých PK projektov, kde sa hľadajú PK dizajnéri na spoluprácu
2. Vytvorenie zoznamu dizajnérov, ktorí sú k dispozíciii na dizajnovanie
3. Ponuky dizajnovania počas permatakov a ďalšia spolupráca s Permakultura SK
4. Pripravované akcie Školy pre absolventov

Pre všetkých absolventov PDC kurzu máme pripravený malý darček v stánku Školy permakultury, ktorý si môžete prísť prevziať počas festivalu. Tešíme sa na Vás!

Novinky zo školskej farmy

Na školskú farmu nám pribudli nové prasiatka. O histórii a našich skúsenostiach s chovom tohto netradičného a zaujímavého plemena si môžete prečítať v nasledujúcom článku:
aj ďalšie články nájdete na našej webovej stránke http://skola.permakultura.sk/inspiruj-sa/clanky/

Chov preštického čiernostrakatého plemena

Zabudnuté plemeno z Čiech Tento vikend sme na našej školskej farme Pavlovského staja v Hrušove započali oficiálny chov Preštického čiernostrakatého plemena prasiat. Na farmu nám pribudli tieto dve krásne prasiačie slečny, budúce mamky. Jedná sa o už pomerne vzácne české plemeno pre extenzívny chov. Vynikajúco znáša pastevný chov, preto sa hodí do permakultúrnych fariem využívajúcich holistický manažment chovu zvierat. Je …

Zistiť viac.

Nie len o chove rôznych domácich zvierat sa dozviete na kurze:

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Tento kurz je vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Najbližšie kurzy Školy permakultúry

3. - 5. 4. 2020 HRUŠOV - Workshop Zakladanie vetrolamov

Lektor: Martin Kolník

Seminár s praktickým workshopom pod vedením skúseného arboristu a permakultúrneho dizajnéra Martina Kolníka. Seminár je zameraný na teoretické aj praktické zvládnutie správnych techník návrhu a realizácie vetrolamov, lesných pásov a vzrastlých živých plotov.

14. - 17. 5. 2020 HRUŠOV - Kurz Včelár

Lektor: David Turčáni

12. 7. 2020 BRDÁRKA - Kurz Semenárenie

Lektor: Marcel Antal

17. - 19.  7. 2020 HRUŠOV - Kurz Dom a záhrada

18.9. - 29.11. 2020 PRENČOV - Kurz Permakultúrny dizajn Jeseň

Lektori: Patricia a Martin Pavlovskí

Všetky naše kurzy a aktivity viete darovať svojim blízkym ako darček. My Vám k tomu vystavíme krásny darčekový poukaz na meno obdarovaného.

VIP akcie pre absolventov
kurzu Permakultúrny dizajn (PDC kurz)

Absolventom kurzu Permakultúrny dizajn ponúkame možnosť zúčastniť sa opätovne kurzu ako učiaci sa učiteľ.
Podmienkou je plná účasť na kurze, nielen vybrané víkendy.
Učiaci sa učiteľ si platí len stravu a ubytovanie po dohode s organizátorom. V prípade záujmu kontaktujte organizátora vybraného kurzu:

Jeseň  -  Martin Gavalier -  gavalier@artkruh.org
O ďalších podmienkach účasti ako Učiaci sa učiteľ vás poinformuje Patricia Pavlovská, (hlavný lektor kurzu).

Pripravujeme v roku 2020:

Na leto pripravujeme niekoľko zaujímavých akcií vyhradených len pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn. Týmito akciami chceme podporiť Vaše ďalšie vzdelávanie sa a získavanie skúseností v dizajnérskej práci, prípadne kariére permakultúrneho učiteľa.

Permapárty - narodeninová párty Školy permakultúry

Permapárty - MECHECHE školy permakultúry je určené pre absolventov kurzu Permakultúrny dizajn (PDC). Narodeninová oslava školy je spoločenskou udalosťou, kde sa môžete opätovne stretnúť so svojimi spolužiakmi, ale aj nadviazať kontakty z permakultúrnymi dizajnérmi z iných ročníkov kurzu.

Zistiť viac.

5-dňový učiteľský kurz

29.6. - 3.7. 2020 HRUŠOV Seminár pre budúcich lektorov permakultúrnych kurzov

Permapárty

3. - 5. 7. 2020 HRUŠOV Narodeninová oslava školy permakultúry  - zdieľanie skúseností dizajnérv s ich projektami

Exkluzívna EXKURZIA EX-kurzistov

14. - 16. 8. 2020 Pilotná exkurzia po permakultúrnych projektoch absolventov kurzu PDC.
Pri tejto príležitosti Vás pozývame, aby ste nám napísať na email, ktoré permakultúrne projekty by ste radi videli vy v rámci Slovenska (koho by ste radi navštívili). Prípadne prihláste svoj projekt do exkurzie.te sem pre pridanie nadpisu alebo textu.

Teším sa na Vás pri ďalšom čísle našich Noviniek.

Za celý tím projektu Škola permakultúry
Patricia Pavlovská

Tento e-mail ste obdržali, pretože ste sa zapísali na webovej stránke skola.permakultura.sk

Kontakt údaje:
OZ STRUK